“Moje życie przed tobą” – Anna Ziobro. Najlepsza książka na lato
Anna Ziobro: "Moje życie przed tobą"

“Moje życie przed tobą” – Anna Ziobro. Najlepsza książka na lato

Anna Ziobro zaskarbiła sobie oddane grono czytelników. Autorka jak nikt potrafi pisać o trudnych emocjach, dawać nadzieję i wciągać czytelnika w historie swoich bohaterów. Jej ostatnia książka Moje życie przed tobą to kolejna perełka wśród polskich powieści obyczajowych.

Utrata pamięci i tajemnicza choroba

Malwina to starsza kobieta mieszkająca w domu na obrzeżach Gdańska. Pewnego ranka w swoim ogrodzie znajduje młodą dziewczynę. Jest oszołomiona i niczego nie pamięta, nie wie, kim jest, skąd pochodzi. Ma wisiorek z imieniem Lena, ale nie posiada żadnych dokumentów ani telefonu.

Wnuk Malwiny – Marcin – nie ufa Lenie. Sam cierpi na rzadką chorobę i wymaga opieki. Natomiast Malwina upiera się, żeby przygarnąć dziewczynę pod swój dach.

Moje życie przed tobą – wyjątkowo o emocjach

Moje życie przed tobą to najlepsza książka na lato zdaniem użytkowników serwisu Granice.pl. I bez tego, sięgając po tę powieść, byłam pewna, z czym się spotkam.

Anna Ziobro to autorka, która w wyjątkowy sposób pisze o emocjach. Wciąga czytelnika, każe śledzić losy bohaterów aż do ostatniej strony. Sprawia, że każdy z nich jest wyjątkowy i nie dzieli ich na tych dobrych i złych. Pokazuje, że w każdym człowieku tkwią uczucia, każdy błąd ma swoje usprawiedliwienie, a samotność może mieć najróżniejsze oblicza. Przy tym ukazuje problemy społeczne z perspektywy, o której nie mówi się na co dzień. 

Moje życie przed tobą – książka na lato pełna emocji

Sięgając po każdą z książek Anny Ziobro spodziewam się niespodziewanego 🙂 Tak było także, gdy czytałam Moje życie przed tobą. Motyw samotności nie jest niczym oryginalnym – w powieściach obyczajowych pojawia się często. Ale to, w jaki sposób Autorka go ujęła, jest wyjątkowe.

Czytelnik zżyje się z bohaterami, będzie przeżywał ich emocje, odczuwał niepewność, ból i zagubienie. Do tego mamy szansę poznać bliżej chorobę, na którą cierpi Marcin, jej skutki zarówno fizyczne, jak i emocjonalne dla chorego i jego rodziny.

Styl, w jakim pisze Anna Ziobro, nie pozwala oderwać się od lektury. Akcja jest dynamiczna, nie stoi w miejscu, żaden z wątków nie jest przegadany. Nie ma tu nadęcia, a to sprawia, że bohaterowie będą bliscy odbiorcy. Zakończenie jest otwarte i czytelnik zwyczajnie musi poznać dalsze losy Leny i Marcina.

Moje życie przed tobą – najlepsza książka na lato

Moje życie przed tobą to oryginalna historia, pełna wzruszeń, emocji, a przy tym szybko staje się bliska czytelnikowi. Nie dziwi, że została wskazana przez nich jako najlepsza książka na lato. Dobrze, że na kolejną część nie musimy długo czekać 😉


Wydawca: Wydawnictwo Dragon – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: powieść obyczajowa

Premiera: 18.05.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki na lato 2022. Co czytać w wakacje 2022?

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #67

Anna Ziobro: “Brakujący obrazek”. Kiedy marzenia odchodzą w niepamięć

Anna Karpińska: “Bądź blisko”. Życie nie tylko czarno-białe

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Grazyna st.

    Bardzo jestem zachęcona. Nazwisko autorki znane mi, ale do tej pory jakoś nie natrafiłam na żadną z jej książek.

    1. mrs-book

      Trzymam kciuki, żeby udało Ci się do nich dotrzeć – warto! 🙂

Dodaj komentarz