“Miłość matki” – Santa Montefiore w wersji mini
Santa Montefiore: "Miłość matki"

“Miłość matki” – Santa Montefiore w wersji mini

Santa Montefiore w wersji dla początkujących? 😉 Wszystko, co charakterystyczne dla pióra Autorki, znajdziecie w jej powieści Miłość matki. Dużo emocji, realizm magiczny, rodzinna tajemnica – to wszystko zamknięte w krótkiej powieści. Czy to miało prawo się udać?

Wyjątkowa więź

Minął ponad rok od śmierci Jacka – synka Celeste. Kobieta wciąż tkwi w żałobie niezdolna funkcjonować. Nie jest w stanie sobie wyobrazić, że w domu pojawi się inne dziecko, jednak siostrzeniec jej męża ma na kilka dni przyjechać w odwiedziny. Kobieta, choć niechętnie, stara się okazać dziecku sympatię. Z czasem między nimi wytwarza się wyjątkowa więź.

Miłość matki – cechy stylu Santy Montefiore

Książka Miłość matki Santy Montefiore okazała się opowiadaniem na niewiele ponad 90 stron. Autorka przyzwyczaiła swoich czytelników do długich powieści obyczajowych, od których trudno się oderwać, więc ta niewielka objętość może być zaskoczeniem. 

W tej historii jest wszystko to, co typowe dla pióra Santy Montefiore. Odbiorca spotka tu charakterystycznych bohaterów, rodzinę z wyższych sfer, która stanowi mieszankę pokoleniową. Jest też rodzinna tajemnica, trudne emocje i realizm magiczny. A wszystko to zamknięte w kilkudziesięciu stronach. 

Miłość matki – czy było przekonywująco?

I niestety – mnie to nie przekonało. Żałoba po stracie dziecka, charakterystyczni bohaterowie i realizm magiczny na 90 stronach to za dużo, by mieć możliwość poświęcić im wystarczająco dużo uwagi i zaangażować się w tę historię.

Mam też zastrzeżenia co do tłumaczenia. Przez ciągłe używanie tych samych zwrotów dialogi stawały się śmiesznie, a ta historia nie miała taka być. 

Wydawca ma także gratkę: krótkie fragmenty innych książek Autorki –  nietłumaczonej na język polski powieści Letni dom (choć podobno się ukazała, ale pod innym tytułem – niemniej ja czuję się zachęcona) oraz prolog Morskiej latarni.

Miłość matki – Santa Montefiore w wersji dla początkujących

Od jakiegoś czasu jestem fanką książek Santy Montefiore. Jej wyjątkowy styl i pomysły na fabułę zawsze się sprawdzały. Myślę, że Miłość matki może być dobrym wyborem dla kogoś, kto chce zacząć przygodę z piórem Autorki, by poznać jego charakterystyczne cechy.


Wydawca: Świat Książki

Kategoria: literatura piękna

Premiera: 18.05.2022.

Książkę Miłość matki przeczytałam w ramach współpracy z księgarnią TaniaKsiążka.pl

Inne bestsellery znajdziecie na TaniaKsiazka.pl


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki na lato 2022. Co czytać w wakacje 2022?

Najlepsze książki – lipiec 2022. Moje Top 3

Santa Montefiore: “Tajemnica morskiej latarni”. Refleksyjna i wielowymiarowa

“Sycylijskie lwy” – Stefania Auci. Pierwszy tom sagi rodziny Florio

Ten post ma jeden komentarz

  1. Grazyna st.

    Lubię książki tej autorki. Szkoda, że to tłumaczenie nie najlepsze i objętość powieści niewielka… Też przyzwyczaiłam się do grubszych…

Dodaj komentarz