“Manipulacja” – Klaudia Muniak. Thriller psychologiczny – recenzja
Klaudia Muniak: "Manipulacja"

“Manipulacja” – Klaudia Muniak. Thriller psychologiczny – recenzja

Manipulacja to thriller psychologiczny, który jest rewelacyjną mieszanką tematów medycznych, intrygi oraz trudnych emocji. Klaudia Muniak po raz kolejny nie zawiodła.

Ukierunkowana inkubacja snów

Ukierunkowana inkubacja snów – to metoda, którą psychoterapeutka leczy Annę. Kobieta ma za sobą cztery stracone ciąże i coraz bardziej pogrąża się w depresji. Dodatkowo podejrzewa swojego męża o zdradę. 

W międzyczasie Anna otrzymuje na Instagramie i Facebooku wiadomości od kogoś, kto usilnie próbuje się z nią skontaktować. Nadawca twierdzi, że posiada informacje, które pozwolą jej inaczej spojrzeć na swoją terapię.

Manipulacja – thriller psychologiczny z wątkiem medycznym

Manipulacja to kolejny thriller psychologiczny Klaudii Muniak, w którym Autorka bierze na tapet wątki medyczne. Nie spodziewałam się jednak, że ta historia będzie przepełniona takim ogromem emocji.

Początkowo nie do końca potrafiłam się w niej odnaleźć. Poznajemy Annę – kobietę, która zmaga się ze swoimi demonami. Forma monologu sprawia, że czytelnik poznaje tylko perspektywę bohaterki i nie ma szans spojrzeć na nią “z zewnątrz”. Jednak z czasem poznajemy kolejnych bohaterów, a cała fabuła zaczyna nabierać coraz to nowych znaczeń.

Czytelnik będzie miał problem z odróżnieniem tego, co jest jedynie wyobrażeniem bohaterów, a co rzeczywistością. Klaudia Muniak bawi się swoim odbiorcą, myli tropy i sprawia, że przewracamy stronę za stroną, żeby jak najszybciej poznać rozwiązanie.

Manipulacja – thriller psychologiczny z zaskakującą intrygą

A nie jest ono takie oczywiste. Wydawało mi się, że intryga w thrillerze Manipulacja nie będzie skomplikowana, a Autorka z każdą stroną potwierdzała moje przekonanie. Do czasu – w pewnym momencie wszystko odwróciła o sto osiemdziesiąt stopni, a plot twist na koniec wprawił mnie w osłupienie. Przy tym tak dobrze skonstruowała swoich bohaterów, że jednoznaczna ich ocena jest bardzo trudna

Chociaż Klaudia Muniak wzięła na tapet tematy powiązane z medycyną, a narracja jest skonstruowana na zasadzie monologu, to Autorka nie przytłacza czytelnika, pisze w przystępnym stylu i z łatwością wciąga w świat bohaterów.

Manipulacja – thriller psychologiczny z ważnymi społecznymi tematami

Manipulacja to thriller psychologiczny, który nie tylko ma wciągającą fabułę i rewelacyjny styl, ale także podejmuje kilka ważnych społecznych tematów: zdrowie psychiczne, bezpłodność czy stalking. Zdecydowanie polecam!


Wydawca: Wydawnictwo Kobiece

Kategoria: thriller

Premiera: 28.09.2022.

Książkę Manipulacja przeczytałam w ramach współpracy z księgarnią TaniaKsiążka.pl

Inne bestsellery znajdziecie na TaniaKsiazka.pl


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #69

Klaudia Muniak: “Terapia”. Kiedy rozmywa się granica między rzeczywistością a wyobraźnią

“Noc, w której zniknęła” – Lisa Jewell. Recenzja thrillera psychologicznego

“Idealna” – H.C. Warner. Idealny thriller psychologiczny?

Dodaj komentarz