“Łowcy duchów. Nawiedzone zakłady psychiatryczne, szpitale i więzienia” – Jamie Davis, Samuel Queen

“Łowcy duchów. Nawiedzone zakłady psychiatryczne, szpitale i więzienia” – Jamie Davis, Samuel Queen

Wierzysz w duchy? Jamie Davis i Samuel Queen, eksperci w dziedzinie zjawisk paranormalnych, zapraszają czytelników do świata rzeczywistości, która może przekroczyć granice twojej wyobraźni. Łowcy duchów to fascynujący przewodnik po rzeczywistych miejscach, które zyskały reputację nawiedzonych – od zakładów psychiatrycznych po stare szpitale. Ta książka to nie fikcja, ale literatura faktu, łącząca rzetelne badania z pasjonującymi relacjami z pierwszej ręki.

Jedziemy na wycieczkę!

Jamie Davis i Samuel Queen to badacze tego zjawisk paranormalnych. Zabierają czytelnika na nietypową wycieczkę: do dziesięciu znanych nawiedzonych miejsc, takich jak zakłady psychiatryczne, więzienia, szkoły czy szpitale.

Łowcy duchów – dziesięć nawiedzonych miejsc

Łowcy duchów to de facto przewodnik po nawiedzonych miejscach w Stanach Zjednoczonych. Nie tylko prezentuje historię i opisy jako lokalizacji, ale koncentruje się głównie na osobistych wrażeniach autorów z ich spotkań z duchami.

Książka wciąga czytelnika w świat duchów, pozostawiając po sobie niejednokrotnie mocne wrażenia, ale też miejsce na interpretację i refleksję. To dobra lektura zarówno dla tych, którzy wierzą w zjawiska nadprzyrodzone, jak i dla tych, którzy poszukują wyjaśnienia dla paranormalnych zjawisk.

Łowcy duchów – nietypowy przewodnik

Autorzy, przez swoją dokładność i zaangażowanie w badania, stają się przewodnikami po świecie, który dla wielu będzie zaskakujący i nieprawdopodobny. Łowcy duchów to lektura, która mocno zachęca do zastanowienia się nad granicami naszego pojmowania rzeczywistości. Przy tym dostarcza czytelnikowi emocjonujących i niekiedy przerażających historii. 

To czego mi brakowało w książce, to szersza perspektywa, szczególnie w kontekście historii opisywanych lokalizacji. Są one dość skrótowe, przez co zabrakło mi głębszego zrozumienia, emocji i kontekstu związanego z tymi nawiedzonymi miejscami. Każde z nich zostało opisane sucho, bez prób wywołania w odbiorcy silniejszych emocji.

Łowcy duchów – wciąga w świat zjawisk nadprzyrodzonych

Łowcy duchów to lektura, która wciąga czytelnika w świat zjawisk paranormalnych, zostawia jednak pole do własnych przemyśleń. Spodoba się miłośnikom historii bądź opowieści o duchach.

Książka zaskoczyła mnie łatwością kontaktu z duchami – niemal jakby zapraszały na herbatkę 🙂 Sama jednak w praktyce z tego przewodnika do planowania wakacji z pewnością nie skorzystam – stawiam na bardziej tradycyjny wypoczynek 🙂


Wydawca: Wydawnictwo Replika – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: literatura faktu/ reportaż

Premiera: 17.10.2023.


Recenzje książek, które mogą Cię zainteresować:

“Droga Kości” – Christopher Golden. Recenzja

“Motel Sun Down” – Simone St. James. Thriller z elementami nadprzyrodzonymi

“Plon” – Grzegorz Kopiec. Thriller z elementami grozy – recenzja

“Śmierć czarnej wdowy” – J. D. Barker, James Patterson. Recenzja thrillera

Dodaj komentarz