Lisa Gray: “Ukryte”. Drugi tom serii thrillerów z Jessicą Shaw
Lisa Gray "Ukryte"

Lisa Gray: “Ukryte”. Drugi tom serii thrillerów z Jessicą Shaw

Do egzekucji oskarżonej o podwójne morderstwo Rue został tydzień. Jessica Shaw ma dowieść jej niewinności rozwiązując sprawę sprzed 30 lat. Ukryte to drugi tom serii thrillerów Lisy Gray.

Tydzień przed egzekucją

Rue Hunter ostatnie 30 lat spędziła w celi śmierci. Tydzień przed wyznaczoną datą egzekucji do Jessici Shaw zgłasza się jej siostra. Choć Rue przyznała się do podwójnego morderstwa, tak naprawde pamięta tylko krew i krzyki. 

Ukryte – tajemnice Hundred Acres

Ukryte to drugi tom serii z detektyw Jessicą Shaw. Tym razem bohaterka prowadzi śledztwo w małym kalifornijskim miasteczku Hundred Acres. Jednocześnie swoją sprawę prowadzi policjant Pryce, znany z pierwszej części cyklu.

Historia została opowiedziana z perspektywy kilku bohaterów i na przestrzeni 30 lat. W tym wszystkim Lisa Gray nie pozwala czytelnikowi się pogubić. Autorka nie zarzuca żadnymi pobocznymi wątkami. Fabuła całkowicie skupia się na rozwiązaniu intrygi i na mglistych wspomnieniach z przeszłości. Zostaje pominięte także życie prywatne Jessiki  – tym razem sprawa nie jest w żaden sposób bezpośrednio z nią związana.

Lisa Gray osadziła akcję w sennym kalifornijskim miasteczku, dzięki czemu zbudowała tajemniczy i duszny klimat powieści. Mieszkańcy Hundred Acres już dawno znaleźli swoją winną. Niby wszyscy wszystko wiedzą, ale niejeden z mieszkańców ma swoje tajemnice. Jessica Shaw jest tu jedyną osobą z zewnątrz.

Ukryte – wciągająca rozrywka

Fabuła thrillera Ukryte jest dopracowana i bardzo wciągająca. Akcja systematycznie posuwa się do przodu, jest pełna tajemnic, ale także pojawiają się nieoczekiwane zwroty akcji. Autorka doskonale buduje napięcie, a przy tym nie pozwala oderwać się od lektury. Pomaga w tym lekkie pióro Lisy Gray, dzięki któremu książkę czyta się błyskawicznie i stanowi dla odbiorcy dobrą rozrywkę. 

Od któregoś momentu podejrzewałam, kto może być szczególnie zamieszany w intrygę. Nie myliłam się, ale jej rozwiązanie było dla mnie sporą niespodzianką.

Ukryte – drugi tom serii z Jessicą Shaw

Niewątpliwą zaletą thrillera Ukryte była dla mnie główna bohaterka – silna kobieta, uparta, spostrzegawcza i bezkompromisowa. Brakowało mi jednak uwydatnienia wyścigu z czasem, momentami miałam wrażenie, że Jessica jest zbyt spokojna jak na tę sytuację 🙂

Dla tych, którzy nie znali serii wcześniej polecam zacząć od pierwszego tomu, chociaż obie części to dwie odrębne historie.


Wydawca: Wydawnictwo Słowne – dziękuję za egzemplarz

Kategoria: thriller

Premiera: 10.02.2021.

Seria z Jessicą Shaw:

 1. We mgle
 2. Ukryte
 3. Bez powrotu

Może Cię zainteresować:

Książkowa lista przebojów notowanie #41 – bestsellery w Polsce i USA

The Goodreads Choice Awards 2020 – oto najlepsze książki z wybranych kategorii

Lisa Gray: “We mgle”. Pierwsza część serii thrillerów z Jessicą Shaw

Anne Fraiser: “Znajdź mnie”. Gotowy scenariusz na film

Ten post ma 2 komentarzy

 1. Tetiana

  A z chęcią przeczytałabym książkę w takim klimacie. Ta brzmi świetnie!

  1. mrs-book

   Taak! zdecydowanie polecam tę serię! 🙂 lekkie, ale wciągające thrillery – bardzo dobrze się je czyta 😉

Dodaj komentarz