“Leśniczówka na Mazurach” – Agnieszka Kulig. Sielska książka na lato
Agnieszka Kulig: "Leśniczówka na Mazurach

“Leśniczówka na Mazurach” – Agnieszka Kulig. Sielska książka na lato

Leśniczówka na Mazurach to gratka dla szukających powieści w iście wakacyjnym klimacie. Agnieszka Kulig zaprasza czytelników do Krainy Wielkich Jezior. To sielska książka na lato, która spodoba się miłośnikom polskich powieści obyczajowych.

W Krainie Wielkich Jezior

Do mazurskiej wsi przyjeżdża Anna, by w ciszy napisać kolejną swoją książkę. Tam poznaje braci – Roberta i Radka – oraz ich rodziców. Radek – podobnie jak Anna, ma za sobą nieudane małżeństwo. Pomimo początkowej wzajemnej niechęci, zbliżają się do siebie.

Leśniczówka na Mazurach – wakacyjna powieść obyczajowa

Leśniczówka na Mazurach to wakacyjna powieść obyczajowa, która powinna przypaść do gustu czytelnikom szukającym lekkiej, niewymagającej lektury. 

Przyznam, że po zakończeniu lektury początkowo miałam problem z tą historią.

Już pierwsze strony mnie zdziwiły – wszystko działo się szybko, a bezpośredniość Anny zraziła mnie do tej bohaterki. Jednak już po chwili Autorka wciągnęła mnie w wakacje w małej wsi Wikliszki… by z czasem jednak przejść na całkiem inne tory. Piękne Mazury zeszły na dalszy plan, a Agnieszka Kulig skupiła się tylko na Annie, Radku oraz ich rodzącym się związku. I było to dość nierówne. Z jednej strony bohaterowie pokrzywdzeni w poprzednich związkach, próbują sobie radzić z nowym uczuciem i zaufać partnerowi. Z drugiej strony: nieraz było infantylnie i nawinie.

Na szczęście Mazury stały się jednym z głównych bohaterów i to one wpłynęły na ostateczny odbiór tej powieści, a zakończenie zwyczajnie mnie wzruszyło 😉

Leśniczowka na Mazurach  – książka na lato pełna sielskiego klimatu

Leśniczówka na Mazurach pozwala czytelnikom uczestniczyć we wszystkim, co daje Kraina Wielkich Jezior. Troska o słowiańskie obyczaje to największy plus tej powieści. Jednoczą mieszkańców, sprawiają, że można się wśród nich poczuć jak w rodzinie i dobrze z nimi bawić. Rajd rowerowy to masa wysiłku i zdrowa rywalizacja. Olsztyn staje się obowiązkowym punktem na mapie każdego turysty. A zima jest taka, jakiej nam często brakuje: jest biało, jest kominek i ciepły koc. 

W takim miejscu chce się przebywać z bohaterami powieści.

Leśniczówka na Mazurach – idealna książka na lato

Leśniczówka na Mazurach to lekka, sielska historia, która z pewnością sprawdzi się jako dobra książka na lato. Nie jest wymagająca, ale wciąga, pozwala się zrelaksować i dobrze bawić podczas lektury. Miłośnicy polskich powieści obyczajowych się nie zawiodą 🙂


Wydawca: Wydawnictwo Filia – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: powieść obyczajowa

Premiera: 15.06.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki na lato 2022. Co czytać w wakacje 2022?

Najlepsze książki – czerwiec 2022. Moje Top 3

“Rok na końcu świata” – Agnieszka Zakrzewska. Pierwszy tom “Sagi czekoladowej”

“Serce lasu” – Patrycja Żurek. Książka na lato – recenzja patronacka

Dodaj komentarz