Kristin Hannah: “Rzeczy, które czynimy z miłości”. Emocje na pierwszym planie
Kristin Hannah: "Rzeczy, które czynimy z miłości"

Kristin Hannah: “Rzeczy, które czynimy z miłości”. Emocje na pierwszym planie

Kristin Hannah – bestsellerowa Autorka New York Timesa. Jej powieść Rzeczy, które czynimy z miłości to gorzka historia niespełnionych marzeniach, skomplikowanych wyborach i samotności. 

Angela i Lauren

Angela to jedna z sióstr DeSaria. Ma za sobą ciężki rok: po latach starań o dziecko zmarła jej nowo narodzona córeczka, niedługo później ojciec. Po tym, jak zostawił ją mąż Angie wraca do rodzinnego domu, by pomóc w ratowaniu upadającej restauracji matki.

Lauren to ambitna nastolatka szczęśliwie zakochana w Davidzie. Mieszka w ubogiej dzielnicy West Endu z matką alkoholiczką. 

Drogi Angeli i Lauren krzyżują się – okazuje się, że łączy je znacznie więcej niż sądzą.

Rzeczy, które czynimy z miłości – realna historia o trudnych wyborach

Rzeczy, które czynimy z miłości to emocjonująca historia przyjaźni Angeli i Lauren. Fabuła tej powieści nie jest oderwana od rzeczywistości. Jej bohaterowie to ludzie z krwi i kości, a ich przeżycia są tym, z czym mógł spotkać się niejeden z czytelników.

Autorka fenomenalnie opisuje to, z czym mierzyli się jej bohaterowie. Pisze o samotności oraz jej skutkach fizycznych i emocjonalnych. Pokazuje, w czym tkwi siła rodziny oraz prawdziwego wsparcia, które nie jest jedynie głaskaniem po głowie, a czasem wymaga wstrząsu. Opisuje odkrywanie miłości na nowo, uczenie się jej i doświadczanie. Trudną walkę o dziecko i jej skutki Kristin Hannah pokazuje z perspektywy zarówno kobiety, jak i mężczyzny.

Rzeczy, które czynimy z miłości – emocje na pierwszym planie

A wszystko to opisane pięknymi i prostymi słowami. Kristin Hannah w książce Rzeczy, które czynimy z miłości nie potrzebowała żadnych skomplikowanych zabiegów, by poruszyć czytelnika – robi to w naturalny sposób.

W tej historii na pierwszym planie są emocje. Angażują czytelnika i chwytają za serce. Autorka pokazuje ich obecność na każdym etapie fabuły: w ważnych momentach życia bohaterów, ale także w ich codzienności. Towarzyszą im nie tylko bolesne uczucia, ale także radość, poczucie bliskości i wspólnoty czy zrozumienie samej siebie.

Rzeczy, które czynimy z miłości – nadzwyczajnie o codzienności

Książkę Rzeczy, które czynimy z miłości czytałam z niesłabnącym zainteresowaniem. Kristin Hannah o rzeczywistości, z jaką styka się wiele kobiet pisze w nadzwyczajny sposób. Doskonale obrazuje emocje, dzięki czemu absorbuje czytelnika od pierwszej do ostatniej strony.


Wydawca: Świat Książki

Kategoria: literatura piękna

Premiera: 10.11.2021.

Książkę Rzeczy, które czynimy z miłości przeczytałam w ramach współpracy z księgarnią TaniaKsiazka.pl

Inne bestsellery znajdziecie na TaniaKsiazka.pl


Może Cię zainteresować:

The Goodreads Choice Awards 2021 – oto najlepsze książki z wybranych kategorii

Książkowa lista przebojów notowanie #43 – najlepsze książki w Polsce i USA

Kristin Hannah: “Firefly Lane”. Książka o kobietach dla kobiet

Magda Knedler: “Narzeczone Chopina”. Genialny wirtuoz schodzi na drugi plan

Dodaj komentarz