“Koniec kłamstw” – Rachel Abbott. Recenzja thrillera kryminalnego
Rachel Abbott: "Koniec kłamstw"

“Koniec kłamstw” – Rachel Abbott. Recenzja thrillera kryminalnego

Koniec kłamstw Rachel Abbott to wciągający thriller kryminalny pełen tajemnic i niespodziewanych zwrotów akcji. Pomimo braku typowych elementów thrillera, autorka zachowuje wysoki poziom napięcia i skomplikowanych intryg.

Wszystko było kłamstwem?

Nate’a zawieszono w pracy – wysunięto wobec niego poważne oskarżenie. Jego partnerka Mallory dowiaduje się o wszystkim przez przypadek i ma problem, żeby uwierzyć w niewinność mężczyzny. Dobrze pamięta, jakim chłopakiem był kiedyś.

W tym samym czasie znika młoda kobieta i zostaje porwane 18-miesięczne dziecko. Wydarzenia łączy paczka przyjaciół, których 15 lat wcześniej rozdzieliła kłótnia.

Koniec kłamstw – 11. tom serii z inspektorem Douglasem

Koniec kłamstw to jedna z kolejnych części serii z inspektorem Tomem Douglasem. Spokojnie można jednak czytać tę książkę bez znajomości poprzednich toomów, bo choć znajdują się w niej nawiązania do wcześniejszych wydarzeń, to nie zajmują wiele miejsca i nie wpływają na główne wątki.

Koniec kłamstw jest thrillerem kryminalnym, w którym więcej jest porządnego kryminału niż thrillera. Budzi zainteresowanie już od samego początku – Rachel Abbott intryguje i budzi sporo emocji. Tajemnice, kłamstwa, bezsilność, brak zaufania – Autorka doskonale je przekazuje, a przy tym nie przytłacza nimi wysuwając na pierwszy plan śledztwo.

Koniec kłamstw – thriller kryminalny

W śledztwo bardzo zgrabnie zostało uzupełnione wydarzeniami z przeszłości, chociaż żałuję, że ten wątek pozostał gdzieś w tyle, bo wydał się najciekawszy. Możliwe, że Rachel Abbott w ten sposób chciała zmylić tropy, a wyszło jej to doskonale. Jestem niemal pewna, że większość czytelników będzie obstawiała jedno rozwiązanie, dlatego końcówka była tak zaskakująca. 

W książce Koniec kłamstw brakowało mi elementów thrillera – większość fabuły opiera się na prowadzonym śledztwie. Rozdziałów, w których głos został oddany Mallory i jej przeżyciom, było stosunkowo niewiele, a szkoda – zwłaszcza z perspektywy rozwiązania zagadki.

Rachel Abbot – świetna autorka thrillerów 

Rachel Abbott to autorka, która jest gwarancją porządnie napisanej książki, przez lekturę której po prostu się płynie. Tak było i tym razem. Porządnie skonstruowana intryga, skrupulatnie prowadzone śledztwo, dobry rys psychologiczny bohaterów dobrze ze sobą grają tworząc historię, którą czyta się z ogromną przyjemnością.


Wydawca: Wydawnictwo Filia/ Filia Mroczna Strona – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 23.08.2023.


Recenzje thrillerów, które mogą Cię zainteresować:

“Dziewczyny, które zaginęły” – Claire Douglas. Recenzja fenomenalnego thrillera

“Nie to miejsce, nie ten czas” – Gillian McAllister. Thriller, który rozwala system

“Błyski w mroku” – Stacy Willingham. Recenzja thrillera psychologicznego

Dodaj komentarz