“Koniec jest początkiem” – Chris Whitaker. Recenzja thrillera
Chris Whitaker: "Koniec jest początkiem"

“Koniec jest początkiem” – Chris Whitaker. Recenzja thrillera

Chris Whitaker wie, jak poruszyć emocje czytelnika. Wie, jak stworzyć dojmujący klimat w powieści. I wie także, jak skonstruować kapitalne śledztwo. Przeczytajcie o książce Koniec jest początkiem.

Banitka

Trzynastoletnia Duchess jest banitką – tak o sobie mówi. Opiekuje się swoim 5-letnim bratem i matką, która nie radzi sobie z rzeczywistością. W poczuciu odpowiedzialności za rodzinę robi coś, co rozpoczyna ciąg niefortunnych zdarzeń.

Mniej więcej w tym samym czasie po trzydziestu latach na wolność wychodzi Vincent King skazany za zabójstwo małej dziewczynki.

Koniec jest początkiem – Chris Whitaker bezwzględny wobec emocji czytelników

Koniec jest początkiem to thriller, który stanowczo i nieubłaganie wdziera się do serca oraz umysłu czytelnika. Aby w pełni wejść w tę historię potrzebowałam trochę czasu, bo początkowo nie wiedziałam, jak się w niej “poruszać”. Później jednak trudno było uwolnić się od specyficznego, dusznego i smutnego klimatu tej książki. Niemożliwe było nie myśleć o czymkolwiek innym, jak tylko bohaterowie tej powieści i wszystkim, co się dzieje wokół nich.

Koniec jest początkiem – mistrzowska konstrukcja głównej bohaterki

Koniec jest początkiem to nie jest typowy thriller, którego fabuła skupia się wokół intrygi i tajemnicy. To dramat i kryminał, a między nimi jest zachowana odpowiednia równowaga. Chris Whitaker wciąga w intrygę, chętnie podążamy za kolejnymi wątkami śledztwa. Dzieje się sporo, akcja nie zatrzymuje się, nic tu nie jest “przegadane”. 

Ze śledztwem ściśle łączy się wątek Duchess. To ona odpowiada za większość emocji, jakie przeżywałam w trakcie lektury, a było ich tak dużo, że trudno to zamknąć w kilku zdaniach. Chris Whitaker skonstruował tę bohaterkę po mistrzowsku. To, z czym Duchess się mierzyła, to jak radziła sobie ze wszystkimi przeciwnościami, jej relacje z bratem, matką, a przede wszystkim z dziadkiem – budziły zarówno ból, jak i śmiech oraz wzruszenie. Historii tej dziewczyny po prostu nie dało się czytać bez emocji.

Koniec jest początkiem – kapitalny thriller Chrisa Whitakera

Koniec jest początkiem to z jednej strony surowy, “męski” kryminał, w którym sięgające przeszłości śledztwo jest w pełni dopracowane, a Autor jest bezwzględny wobec swoich bohaterów. Z drugiej strony dramat rozgrywający się w życiu Duchess budzi mnóstwo emocji. Chris Whitaker doskonale połączył oba te elementy tworząc historię, wobec której trudno być obojętnym.

To książka, która w pełni już rozgościła się na półce “polecam jak nie wiem co!” 🙂


Wydawca: Wydawnictwo W.A.B – dziękuję za egzemplarz recenzencki

Kategoria: thriller

Premiera: 17.05.2023.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – kwiecień 2023. Moje Top 3

Najlepsze kryminały i thrillery pierwszego kwartału 2023. Kupisz je taniej na Wielkanocnym Kiermaszu Ebookpoint.pl!

“Florystki” – Alicja Sinicka. Recenzja thrillera psychologicznego

“Dobra żona” – Darby Kane. Recenzja thrillera psychologicznego

Dodaj komentarz