“Kocia kawiarnia” – Anna Sólyom. Książka dla kociarzy
Anna Sólyom: "Kocia kawiarnia"

“Kocia kawiarnia” – Anna Sólyom. Książka dla kociarzy

Kociarze! Ta książka została napisana z myślą o nas! Jestem pewna, że zakochacie się w niej od pierwszego zdania. Przeczytajcie o powieści Kocia kawiarnia Anny Sólyom.

Na zakręcie

Nagore znalazła się na życiowym zakręcie. Straciła narzeczonego, nie może znaleźć pracy, kończą się jej oszczędności. Z pomocą przychodzi jej przyjaciółka, która poleca ją do pracy w kociej kawiarni. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że Nagore nie znosi kotów i kociarzy.

Kocia kawiarnia – miłość od pierwszych słów

Nie ma co owijać w bawełnę – Kocia kawiarnia kupiła mnie po tym, jak tylko przeczytałam kilka pierwszych zdań. I tak – jestem kociarą (ale mam tylko jednego kota) 🙂

Anna Sólyom zabiera czytelników do gorącej Barcelony, zaprasza na kawę z wąsami do kociej kawiarni i zachęca do odpoczynku przy lekturze swojej powieści. Nie jest to książka, która intryguje swoją fabułą, przepełniona dramatami głównej bohaterki i czarnymi charakterami – jest lekko, przyjemnie i chyba tak właśnie miało być. Anna Sólyom sprawiła, że spędziłam z Nagore czas błogo, spokojnie i kojąco.

Kocia kawiarnia – czego nauczą Cię koty

No OK, ale co z tymi kotami? Kocia kawiarnia pozwala spojrzeć na te stworzenia na nowo, a nie-kociarze mogą je nawet lepiej zrozumieć. 

Nagore uczy się przebywać z siedmiorgiem kotów, z których: po pierwsze każdy ma swój charakter, a po drugie swoją postawą przekazują prawdę o szczęśliwym i uważnym życiu. Bądź autentyczny – czyli nie przejmuj się, co myślą o tobie inni, bądź czujny, by odkrywać nowe możliwości, pobudzaj swoją ciekawość, dbaj o swój wygląd i jeszcze kilka innych lekcji wyniosła ze swojej pracy Nagore, a z książki może wynieść czytelnik.

Całość jest napisana w lekkim, przystępnym stylu, a co przede wszystkim zwraca uwagę to objętość powieści – to zaledwie 180 stron. Nie ma tu wielu opisów, które zwalniałyby lekturę, a moją uwagę zwróciła obserwacja zachowań kotów – to były moje ulubione fragmenty.

Kocia kawiarnia – złap oddech!

Kocia kawiarnia Was nie przytłoczy, pozwoli odetchnąć i na chwilę przenieść się do cudownego miejsca w Barcelonie – Neko Cafe. Po lekturze tej książki po prostu poczujecie się dobrze. Polecam!


Wydawca: Wydanictwo Mando – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: powieść obyczajowa

Premiera: 26.10.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki na Ebookpoint.pl. Sprawdź akcję Zaczytani 2023

“Porzucona córka” – Donatella Di Pietrantonio. Historia, o której nie można zapomnieć

“Bezmiłość” – Marek Zychla. Skomplikowana i emocjonalna podróż

Dodaj komentarz