Kamila Mitek: “Na śniadanie tort szpinakowy”. Książka na poprawę humoru
Kamila Mitek: "Na śniadanie tort szpinakowy"

Kamila Mitek: “Na śniadanie tort szpinakowy”. Książka na poprawę humoru

Książka na gorszy czas, bez zbędnego lukru. Do tego dystans, humor i bohaterka, z którą można się identyfikować. To autorski przepis Kamili Mitek na jej powieść Na śniadanie tort szpinakowy.

Zaczęło się od włosów

Po latach trwania małżeństwa Joanna zostaje sama z synem. Praca, wychowywanie dziecka, codzienne obowiązki – musi wziąć za nie odpowiedzialność, choć do tej pory była całkowicie podporządkowana innym.

Wszystko zmienia się w dniu, w którym zrobiła sobie nietypową fryzurę.

Na śniadanie tort szpinakowy – takiej książki potrzebowałam!

Na śniadanie tort szpinakowy to powieść obyczajowa nastrajająca pozytywną energią, ciepła, otulająca. Przede wszystkim: to nie jest przesłodzona historia.

Joanna to bohaterka, która niczym się nie wyróżnia. Nie dowiemy się, że ma w sobie nieokreślone piękno, ukryte pokłady potencjału czy pewność siebie, którą odkryła dopiero po zmianie fryzury. 

Joanna jest raczej przeciętna, przygniata ją szara rzeczywistość. Jest szeregowym pracownikiem w swojej firmie, spóźnia się, jeździ pospolitym samochodem. Mało tego – w życiu nabrała już doświadczenia: ma za sobą pierwszą miłość, doświadczenie zawodowe i sprawdzone przyjaźnie.

Gdy bierze w końcu odpowiedzialność za własne czyny, nie wiąże się to ze spektakularnymi wydarzeniami. Joanna po prostu uczy się na nowo żyć w swojej rzeczywistości. 

Dzięki temu bohaterka to kobieta, z którą może identyfikować się wiele czytelniczek. Staje się bliska odbiorcy, a jej perypetie są przekonywujące. 

Na śniadanie tort szpinakowy – książka na poprawę humoru

Na śniadanie tort szpinakowy Kamili Mitek nie ma skomplikowanej fabuły. Jest raczej przewidywalna. Jednak książka została napisana w taki sposób, że trudno się od niej oderwać. Pozwala się zrelaksować, zapomnieć o własnej codzienności. 

Powieść nie jest naiwna i infantylna. Nie ma w niej bajkowych zwrotów akcji. Jest za to sporo humoru i dystansu do świata. 

Czułam, że tę książkę napisała kobieta, która ma doświadczenie, nie jest oderwana od rzeczywistości i wie, co jest ważne w szarej codzienności.

Przepis na tort szpinakowy

Jeżeli szukacie książki, która wprowadzi Was w klimat Świąt Bożego Narodzenia – śmiało możecie sięgnąć po Na śniadanie tort szpinakowy. Wprawdzie fabuła nie opiera się na tym okresie, ale sporo tu świątecznego nastroju

Na śniadanie tort szpinakowy to słodko-gorzka historia, pełna dobrej zwyczajności, ciepła i dobrej energii. I myślę, że mogę zdradzić zakończenie – poznacie przepis na prosty w wykonaniu tort szpinakowy 😉


Wydawca: Wydawnictwo Dragon – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: powieść obyczajowa

Premiera: 29.09.2021.


Może Cię zainteresować:

Październik 2021 – najlepsze książki. Trendy serwisu Lubimyczytać.pl

Książkowa lista przebojów notowanie #40 – najlepsze książki w Polsce i USA

Santa Montefiore: “Tajemnica morskiej latarni”. Refleksyjna i wielowymiarowa

Kamila Mitek: “Moje greckie lato”. Pełna słońca książka na wakacje

Dodaj komentarz