Kamila Mitek: “Moje greckie lato”. Pełna słońca książka na wakacje

Kamila Mitek: “Moje greckie lato”. Pełna słońca książka na wakacje

Moje greckie lato to powieść obyczajowa, która będzie świetną książką na wakacje. Z jednej strony lekka, ale nie naiwna fabuła. Z drugiej wspaniała podróż do Grecji, w którą zabiera czytelnika Kamila Mitek.

Wakacje w Grecji – czas start!

Agata tkwi w nieudanym małżeństwie. Radek od trzech lat jest bezrobotny i dobrze się z tym czuje. Agata prowadzi firmę cateringową. Pewnego dnia od jednych ze swoich zleceniodawców otrzymuje propozycję wyjazdu do Grecji, gdzie miałaby być kucharką w ich letnim domu na Kefalonii.

Kobieta szybko podejmuje decyzję i wyrusza do miejsca, które pozwoli jej spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy.

Książka na wakacje… nie tylko w Grecji

Moje greckie lato to książka o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi. Agata do tej pory tkwiła w związku, w którym się dusiła. Z jednej strony sytuacja ją irytowała, z drugiej ciągle próbowała walczyć o związek. Agata niepewna swojej decyzji wyjeżdża do Grecji, gdzie poznaje inny smak życia.

Szybko zauważa, jakie zmiany w niej zachodzą. Ma okazję, by uświadomić sobie własne uczucia. Naturalnie przyszło jej mówienie tego, co myśli i czuje. 

Ma szansę także dowiedzieć się, czym jest bliskość w rodzinie oraz jak istotne są relacje rodzinne. Te ostatnie zresztą autorka pokazała na zasadzie różnic w funkcjonowaniu, a do tego uświadamia istotną prawdę. Żyjąc razem i w bliskości rodzina daje sobie nawzajem wolność. Żyjąc samotnie i całkowicie niezależnie w rzeczywistości członkowie rodziny są przez nią zniewoleni.

To zresztą nie jest jedyna mądrość, jaką autorka wplata w fabułę powieści. Pojawia się w niej kilka kobiecych bohaterek, które przekazują Agacie różne prawdy o życiu. Agata – szukając swojej drogi – wysłuchuje ich, ale sama musi wybrać te odpowiednie dla niej i wyciągnąć z nich wnioski.

Moje greckie lato – autorka zaprasza na wycieczkę

Moje greckie lato to podróż, w którą zabiera czytelniczkę Kamila Mitek. Autorka wplotła w fabułę wiele informacji o Grecji. Agata poznaje Kefalonię, jej historię i kulturę. Są wycieczki, opis widoków, poznawanie zabytkowych miejsc. Te fragmenty książki w żadnym wypadku nie są nużące, wręcz przeciwnie – wciągają, a do tego są umiejętnie i naturalnie wplecione w fabułę. 

Jednak najwięcej w tej książce na wakacje jest pysznego greckiego jedzenia. Bohaterka jest kucharką, ale musi poznać od podstaw tradycyjne przepisy. Sama zresztą świetnie gotuje, a autorka nie oszczędza czytelnika i podaje wiele szczegółów na temat potraw. 

Nie wszystko słońce, co się świeci – czyli czego mi zabrakło

Jeżeli szukacie książki na wakacje to Moje greckie lato z pewnością się sprawdzi. Pokazuje czytelnikom kawałek Grecji pełnej słońca, radości, pysznego jedzenia, a także zabytkową z bogatą kulturą i historią. Do tego napisana jest w lekkim stylu, a fabuła wciąga, chociaż bez dramatycznych wydarzeń i niespodziewanych zwrotów akcji.

To, czego mi w niej brakowało, to przepisy na dania z tej książki 🙂 Z chęcią sama bym ich wypróbowała.


Dziękuję Wydawcy za egzemplarz do recenzji.

Premiera: 2.06.2021.


Wydawca: Wydawnictwo Dragon

Kategoria: powieść obyczajowa

Rok wydania: 2021

W tej książce czekolada ma istotną rolę 🙂 Przeczytaj o powieści Chwała meksykańskim zakonnicom!

To tylko przyjaciel – niby zwykła książka o miłości… ale do czasu. Przeczytaj o tej książce.

Ten post ma 4 komentarzy

Dodaj komentarz