“Iskra” Anna Kusiak. Druga część serii “Żywioły Podkarpacia”
Anna Kusiak: "Iskra"

“Iskra” Anna Kusiak. Druga część serii “Żywioły Podkarpacia”

Iskra to kolejne spotkanie z detektyw Dobrosławą Machniewicz. Śledztwo, które tym razem poprowadzi, będzie opierało się o jej przeszłość. Tytułowa “iskra” będzie miała dla niego duże znaczenie.

Podejrzany wypadek samochodowy

Dziennikarz śledczy Grzegorz Treter ginie w wypadku samochodowym. Jego córka Natalia nie wierzy w twierdzenia policji, że to był przypadek. Prosi detektyw Dobrosławę Machniewicz o pomoc. Kobieta początkowo nie chce się zgodzić. Ulega, gdy okazuje się, że Treter przed śmiercią spotkał się z kimś, kto dla Sławy był kiedyś bardzo ważny.

Iskra –  druga część serii “Żywioły Podkarpacia”

Iskra to drugi tom cyklu Żywioły Podkarpacia. Czytelnik kolejny raz spotka się ze Sławą, a w śledztwie będzie uczestniczył także komisarz Marcin Czarnecki.

Wspomnienia z liceum, pierwsza miłość i przyjaciele, a także dramatyczne wydarzenia – to jedno, z czym zmierzy się Sława podczas prowadzenia sprawy. Musi także wrócić do śledztwa, jakie przed śmiercią prowadził Treter oraz połączyć wiele elementów układanki. Pomagają jej w tym umiejętność dedukcji, wyszukiwania informacji, sprytne przeprowadzanie rozmów.

Iskra to bardzo dobrze skonstruowana intryga kryminalna. Już zakończenie poprzedniego tomu sugerowało, że bohaterka będzie musiała rozliczyć się z przeszłością. Anna Kusiak w przemyślany sposób połączyła ją z teraźniejszością, a tytułowa “iskra” ma niebagatelne znaczenie dla fabuły

Iskra – kiedy przeszłość determinuje teraźniejszość

Fabuła kryminału Iskra opiera się na zdarzeniach z przeszłości. Czytelnik razem z bohaterami wróci do wspomnień z czasów licealnych oraz śledztwa w sprawie nożownika sprzed kilku lat. Wydaje się, że trzy perspektywy czasowe mogą tu namieszać, ale Anna Kusiak tak je rozplanowała, że odbiorca nie będzie miał żadnego problemu. Mało tego – Autorka świetnie przybliża przeszłość pisząc o zdarzeniach z danego roku, które większość z nas ma w pamięci.

Lektura Iskry nie daje szans na nudę. Jest dynamicznie, sporo się tutaj dzieje, a rozwiązanie spraw może czytelnika zaskoczyć. Przez całą lekturę powieści towarzyszyć będzie czytelnikowi żywioł ognia – czy to w odpalaniu papierosa, czy też pożaru, a na koniec w tragicznych zdarzeniach, które zdeterminowały przyszłość bohaterów.

Iskra – bardzo dobry polski kryminał

Iskra bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła – to dobrze przemyślana fabuła, śledztwo wciąga czytelnika od początku, a styl Autorki nie pozwala odłożyć książki ani na moment. Dlatego niecierpliwie czekam na spotkanie z kolejnym żywiołem Podkarpacia 😉


Wydawca: Wydawnictwo Kobiece – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: kryminał

Premiera: 18.05.2022.

Cykl Żywioły Podkarpacia – kolejność

  1. Rzeka
  2. Iskra

Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – maj 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #65

“Apartament” – Izabela Janiszewska. Thriller psychologiczny w najlepszym wydaniu

“Lokator do wynajęcia” – Iwona Banach. Recenzja patronacka

Dodaj komentarz