“Idealna” – H.C. Warner. Idealny thriller psychologiczny?
H.C. Warren: "Idealna"

“Idealna” – H.C. Warner. Idealny thriller psychologiczny?

Nie ma ludzi idealnych – Ben przekonał się o tym dość szybko. Z thrillerami psychologicznymi jest trochę inaczej – takich jest niemało, ale czy Idealna H.C. Warren może znaleźć się w tym gronie?

Nie ma ludzi idealnych

Ben wciąż leczy rany po rozstaniu z dziewczyną. Nie może uwierzyć, że Bella – kobieta idealna pod każdym względem – zwróciła na niego uwagę. Szybki romans i niespodziewana ciąża kończą się małżeństwem. 

Pod wpływem żony Ben powoli odcina się od rodziny i przyjaciół. Nie wie, że Bella wykorzystuje go, żeby zrealizować swój plan.

Idealna – wciągający thriller psychologiczny

Idealna to thriller psychologiczny, którego fabuła wciągnęła mnie niezwykle szybko – nie odłożyłam książki, dopóki nie przeczytałam ostatniego zdania. To nie znaczy, że ta historia była pozbawiona wad – wręcz przeciwnie: miała ich całkiem sporo!

Pomysł na fabułę był całkiem ciekawy. Odwrócone role, gdzie żona staje się oprawcą, a mąż ofiarą, powolne odseparowywanie go od rodziny i przyjaciół, nieobliczalne i często agresywne zachowania – śledziłam je z dużym zainteresowaniem i byłam ciekawa, do czego doprowadzą. Wszystko było w porządku do końca pierwszej części.

Idealna – thriller psychologiczny z gatunku domestic-noir

Idealna została podzielona na cztery części, przy czym druga dotyczy tego samego, co pierwsza, ale z perspektywy Belli. Czytelnik ma szansę poznać bohaterkę bliżej, będzie zaskoczony jej pobudkami, ale momentami książka stawała się zwyczajnie nudna – nie znalazłam w tej części wielu nowych elementów i odniosłam wrażenie, że po prostu czytam to samo. 

Styl Autorki jest jednak na tyle lekki i przyjemny w odbiorze, że przerzucałam stronę za stroną. Wszystko tu do siebie pasowało: opisy, dialogi, kreacja postaci. Klimat tego thrillera nie jest mroczny, ale lekkie napięcie można w nim wyczuć. Oczekiwałam jednak, że dowiem się więcej o przeszłości Belli, a ten wątek został potraktowany po macoszemu. Schemat fabularny oraz zakończenie były dość przewidywalne – wprawnego czytelnika niczym Autorka nie zaskoczy. 

Idealna – idealny thriller psychologiczny?

Idealna to może nie do końca idealny thriller psychologiczny, ale zdaje się, że w gatunku domestic-noir wydarzyło się już tak wiele, że trudno znaleźć coś świeżego i nietypowego. Jednak tę książkę polecam, gdy chcecie trochę odpocząć od cięższych klimatów.


Wydawca: Wydawnictwo Albatros

Kategoria: thriller

Premiera: 13.07.2022.

Książkę Idealna przeczytałam w ramach współpracy z księgarnią TaniaKsiążka.pl

Inne bestsellery znajdziecie na TaniaKsiazka.pl


Może Cię zainteresować:

“Pielęgniarka” – J. A. Corrigan. Thriller psychologiczny z wątkiem medycznym w tle

“Jedno z nas nie żyje” – Jeneva Rose. Witaj w Buckhead

Adele Parks: “Kłamstwa, wszędzie kłamstwa”. Cena spełnionych marzeń

Kathryn Croft: “Nie ten mąż”. Fatalna zamiana

Dodaj komentarz