Alex Dahl: “Idealna terapeutka”. Skandynawski thriller psychologiczny
Alex Dahl: "Idealna terapeutka"

Alex Dahl: “Idealna terapeutka”. Skandynawski thriller psychologiczny

Na ten tytuł powinni zwrócić uwagę miłośnicy thrillerów psychologicznych. Idealna terapeutka Alex Dahl to logiczna i sprawnie poprowadzona fabuła, niebanalni bohaterowie oraz zaskakujące rozwiązanie intrygi. 

Idealna praca, idealny związek

Kristina odnosi sukcesy jako psychoterapeutka. Jest żoną znanego szwedzkiego polityka, a jej życie może budzić zazdrość. 

Jedną z jej klientek jest popularna pisarka. Terapia, która trwa już od dłuższego czasu, zdaje się przynosić efekty. Jednak w pewien piątek Leah pojawia się w gabinecie z posiniaczoną twarzą i niewiele mówiąc zostawia klucze do swojego domku w górach.

Idealna terapeutka  – idealne życie? 

Idealna terapeutka to moje pierwsze spotkanie z thrillerem psychologicznym Alex Dahl i zupełnie nie wiedziałam, jakie wrażenie zrobi na mnie Jej najnowsza powieść.

Już od początku ta historia budzi zainteresowanie, chociaż akcja rozwija się dość powoli. Kristinę poznajemy jako empatyczną, profesjonalną terapeutkę. Zdradza nam kulisy swojej pracy i małżeństwa. Wydaje się, że wszystko, poza niespodziewaną wizytą Leah – jest w porządku. Wprawdzie Kristina martwi się o klientkę i dużo o niej myśli, ale nie wybija jej z codziennego rytmu. 

Jednak już wtedy Alex Dahl tworzy w odbiorcy poczucie niepewności, a z kolejnymi stronami atmosfera coraz bardziej się zagęszcza.  Autorka powoli “odziera” bohaterkę z tajemnic i pokazuje inną stronę jej życia. Stopniowo wokół kobiety narastają sekrety i niewyjaśnione sprawy. Osadzenie akcji w oddalonym od cywilizacji domku w górach tylko wzmaga atmosferę zagrożenia.

Idealna terapeutka  – thriller psychologiczny pełen niepewności

Fabuła thrlllera psychologicznego Idealna terapeutka jest szczegółowo przemyślana i żaden element nie pojawia się tutaj bez powodu. Akcja zawiązuje się i przebiega w sposób logiczny aż do finału. Szybko domyślałam się, jakie jest rozwiązanie intrygi, ale absolutnie nie odebrało to przyjemności z lektury. Przez cały czas utrzymywana była aura niepewności, a ostatnie sceny były sporą niespodzianką.

Styl Autorki jest przystępny i powieść czyta się z lekkością. Przy tym Alex Dahl obrazowo i ciekawie opisuje miejsca oraz stany psychiczne. Do tego stopnia, że niejednokrotnie odnosiłam wrażenie, że znajduję się tuż obok bohaterów.

Idealna terapeutka  – thriller psychologiczny dla miłośników gatunku

Idealna terapeutka to thriller psychologiczny, który przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom tego gatunku. Ma wszystko, czego oczekiwałam: niebanalnych bohaterów, świetnie skonstruowaną intrygę i aurę pełną niepewności. Szczerze polecam!


Wydawca: Wydawnictwo Filia/ Filia Mroczna Strona – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 13.04.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – marzec 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #58

Max Czornyj: Mortalista. Początek nowej serii kryminalnej

Romy Hausmann: “Ukochane dziecko”. Thriller, który zaczyna się tam, gdzie inne się kończą

Dodaj komentarz