“Idealna niania” – Georgina Cross. Fenomenalny thriller psychologiczny

“Idealna niania” – Georgina Cross. Fenomenalny thriller psychologiczny

Thriller psychologiczny Idealna niania to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów gatunku. Georgina Cross serwuje czytelnikom oryginalną fabułę i kapitalną rozrywkę.

Praca idealna?

Luksusowy apartament na Upper West Side, lekka praca niani małej dziewczynki i szefowa, która jest jak przyjaciółka. No i wynagrodzenie, o którym można pomarzyć będąc kelnerką. Dla Sarah to spełnienie marzeń i sposób na wyjście z tarapatów finansowych. Bez zastanowienia podpisuje więc umowę poufności i przyjmuje posadę. 

Jednak już drugiego dnia pracy okazuje się, że w tej pracy brakuje czegoś istotnego. Od tej pory zaczynają się komplikacje.

Idealna niania – emocje gwarantowane

Idealna niania to książka, która od pierwszej strony będzie trzymała czytelnika w napięciu. Fabuła jest skonstruowana w taki sposób, że trudno nie odczuwać niepokoju. I choć sama główna bohaterka początkowo jest przepełniona ekscytacją, to odbiorca już na początku będzie miał wrażenie, że coś tu jest bardzo nie tak.

Zamknięcie prawie całej akcji tylko w apartamencie sprawi, że atmosfera będzie się zagęszczała z każdą stroną. Czytelnik razem z Sarah będzie odczuwał zagrożenie, ale nie będzie miał pojęcia, skąd ono może pochodzić. Autorka zastosowała kilka zwrotów akcji, ale tak naprawdę to zakończenie jest największą niespodzianką. W tym wypadku wszelkie moje podejrzenia okazały się błędne.

Idealna niania – thriller psychologiczny do przeczytania na jednym wdechu

Thriller Idealna niania czyta się na jednym wdechu, a dodatkowo jest tak napisany, że trudno go odłożyć chociaż na chwilę.

Georgina Cross całkowicie skupia się na emocjach głównej bohaterki, a próba rozwiązania intrygi była tu elementem bardzo pobocznym. Zdaje się, że Autorka to przemyślała, a dzięki temu całkowicie wciągnęła mnie w tę historię. 

Georgina Cross w sposób przemyślany skonstruowała każdego z bohaterów, w szczególności Colette Bird, po której nie wiadomo czego się spodziewać. Jednak cała rodzina Birdów stanowi mieszankę wybuchową, zarówno dla Sarah, jak i samego czytelnika.

Idealna niania – fascynujący thriller psychologiczny

Thriller psychologiczny Idealna niania czyta się szybko i lekko, ale też z ogromnym zainteresowaniem. To historia z gatunku tych, które chcemy szybko przeczytać, żeby poznać rozwiązanie. Jednocześnie nie chcemy, żeby ta historia dobiegła końca, bo tak fascynujące thrillery zdarzają się nieczęsto. Polecam!


Wydawca: Wydawnictwo Filia/ Filia Mroczna Strona – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 18.05.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – kwiecień 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #63

Tina Baker: “Zła mamusia”. Rewelacyjny debiut!

Przemysław Żarski: “Gabinet luster”. Klimatyczny polski thriller

Dodaj komentarz