“Hotel na uboczu” – Dorota Glica. Recenzja thrillera
Dorota Glica: "Hotel na uboczu"

“Hotel na uboczu” – Dorota Glica. Recenzja thrillera

Hotel na uboczu Doroty Glicy zaskakuje ciekawą konstrukcją, dynamiczną akcją i… szybkim rozwiązaniem zagadki. Czy nie zbyt szybkim?

Nie taki spokojny hotel na uboczu

Przy luksusowym hotelu na Mazurach zostaje znalezione ciało młodej kobiety. Okazuje się, że to popularna influancerka, która miała nagrać film promujący ośrodek.

Sposób, w jaki kobieta została zabita wskazuje, że mogło to być zaplanowane morderstwo i na nim może się nie skończyć.

Pierwsze spotkanie z Dorotą Glicą

Hotel na uboczu to moje pierwsze spotkanie z piórem Doroty Glicy, więc sięgając po książkę nie miałam więc pojęcia, czego mogę się po niej spodziewać.

To, na co zwróciłam uwagę od pierwszej chwili, to konstrukcja powieści. Historię w niej przedstawioną poznamy z perspektywy kilku bohaterów – pracowników hotelu oraz jego gości, którzy w żaden sposób nie są ze sobą powiązani. W ten sposób Dorota Galica buduje powoli krąg podejrzanych o morderstwo, pozwala poznać perspektywę winnego, a także historie (często dramatyczne) każdego z bohaterów.

Hotel na uboczu – thriller w lekkim stylu

Same wydarzenia rozgrywają się w przeciągu kilkudziesięciu godzin, więc akcja jest dynamiczna, Autorka nie pozwala czytelnikowi na nudę. Dynamizm został też osiągnięty dzięki krótkim rozdziałom i wielu dialogom.

Mogłoby się wydawać, że liczba bohaterów wprowadzi zamęt, jednak Dorota Glica każdego z nich skonstruowała indywidualnie, więc czytelnik nie będzie miał żadnego problemu z rozróżnieniem ich.

Zakończenie thrillera Doroty Glicy

Czytelnicy mogą być zaskoczeni, że rozwiązanie zagadki thrillera Hotel na uboczu poznają tak szybko. Ja sama byłam przez moment tym rozczarowana, jednak okazało się, że to jeszcze nie koniec tej historii. Dorota Glica rozwinęła ją w ciekawy sposób podejmując takie wątki jak zemsta czy miłość rodzica, a sam finał i epilog zrekompensowały chwilową konsternację.

Hotel na uboczu – thriller dla początkujących

Hotel na uboczu to thriller z gatunku tych lekkich, w którym z pewnością odnajdą się czytelnicy rozpoczynający przygodę z tym gatunkiem. Książka ma wszystko, czego ten gatunek wymaga, ale jednocześnie jest napisana w lekkim stylu i czyta się ją wyjątkowo szybko.


Wydawca: Wydawnictwo Filia/ Filia Mroczna Strona – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 8.02.2023.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki na Ebookpoint.pl. Sprawdź akcję Zaczytani 2023

Najlepsze książki – grudzień 2022. Moje Top 3

“Pierwszy dzień wiosny” – Nancy Tucker. Recenzja thrillera

“Prawdziwe przyjaciółki” – S.E. Lynes. Recenzja thrillera

Dodaj komentarz