“Gang różowych kapeluszy” – Anna Szczęsna. Recenzja powieści obyczajowej
Anna Szczęsna: "Gang różowych kapeluszy"

“Gang różowych kapeluszy” – Anna Szczęsna. Recenzja powieści obyczajowej

Gang różowych kapeluszy Anny Szczęsnej to lekka i przyjemna powieść obyczajowa. Jednocześnie płynie z niej uniwersalny przekaz: prawdziwa przyjaźń jest dobra na wszystko!

Cztery bohaterki, różne wartości

Dla Barbary najważniejsza jest rodzina – to jej poświęca całe swoje życie. Olga mimo wieku wciąż przyciąga uwagę mężczyzn. Jednak nie potrafi się pogodzić z upływającym czasem i samotnością. Maria jest pogrążona w żałobie po śmierci męża. Serafina właśnie przyjęła pod swój dach siostrzenicę, która burzy jej spokojne życie. To właśnie jest Gang Różowych Kapeluszy.

Gang różowych kapeluszy – powieść obyczajowa o sile przyjaźni

Cztery kobiety, każda wyznająca inne wartości, różni je niemal wszystko. A jednak ich przyjaźń przetrwała lata i mogą na siebie liczyć. Mogą się nie spotykać dłuższy czas, zajmować swoim życiem, ale kiedy tylko któraś z nich ma problem bądź po prostu spotkają się na herbatce – ich więź okazuje się niczym niezachwiana. 

Właśnie o takiej przyjaźni jest książka Gang różowych kapeluszy Anny Szczęsnej. Powieść lekka, nieraz zabawna, ciepła. Idealna, by odetchnąć.

Gang różowych kapeluszy – książka na poprawę humoru

W tej książce miłość i przyjaźń nie wiedzą, czym jest wiek. Te relacje są silne, trwałe, a przede wszystkim dojrzałe. Tym też oczarowała mnie ta powieść. Podobało mi się, że Anna Szczęsna nie “odmładzała” na siłę swoich bohaterów. Kobiety mierzyły się ze swoimi słabościami, brakiem akceptacji swojego ciała, problemami zdrowotnymi. A także ze stratą, samotnością, depresją. 

Ale jednocześnie z powieści Gang różowych kapeluszy płynie pozytywna energia. Anna Szczęsna gwarantuje tą książką wprowadzenie w dobry nastrój. Sympatyczne (zazwyczaj) docinki między bohaterkami i traktowanie niektórych słabości z przymrużeniem oka sprawiają, że książkę czytałam z ogromną przyjemnością.

Gang różowych kapeluszy – uniwersalna powieść obyczajowa

Choć to książka o kilku starszych kobietach, to płynie z niej uniwersalny przekaz i niejedna czytelniczka znajdzie w niej coś dla siebie. To świetna inspiracja do budowania i pielęgnowania swoich przyjaźni. A lojalność, akceptacja i wsparcie to przecież wartości, które nie znają wieku. Polecam!


Wydawca: Wydawnictwo Filia – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: powieść obyczajowa

Premiera: 27.03.2024r.


Recenzje książek, które mogą Cię zainteresować:

“Lato z Ritą” – Anna Szczęsna. Książka na lato – recenzja

“Altanka pod magnolią” – Sandra Podleska. Recenzja powieści obyczajowej

“Zagubiona pszczoła” – Patrycja Żurek. Recenzja patronacka

“Wielkie kłamstewka” – Liane Moriarty. Recenzja bestsellerowej powieści

Dodaj komentarz