“Frankie” – Jochen Gutsch. Książka pełna życiowych mądrości – nie tylko dla kociarzy!
Jochen Gutsch: "Frankie"

“Frankie” – Jochen Gutsch. Książka pełna życiowych mądrości – nie tylko dla kociarzy!

Po stracie żony, pogrążony w smutku i samotności mężczyzna, “bawiąc się sznurkiem” życia, nieoczekiwanie spotyka półdzikiego kota, który decyduje się zamieszkać z nim, przynosząc ze sobą nie tylko towarzystwo, ale i nieoczekiwane lekcje życia. Przeczytajcie o niezwykłej książce Frankie.

Życie bez sensu

“Życie bez sensu” – z taką chorobą borykał się Richard Gold po stracie żony. Podczas, gdy Gold “bawi się sznurkiem”, zauważa go półdziki kot Frankie. Góra żarcia, największy telewizor na świecie i miękkie łóżko sprawiają, że kocur postanawia zamieszkać z nowo poznanym człowiekiem. 

Książka, która dotyka serca: Frankie i jego mały sens życia

Wzruszająca, humorystyczna, refleksyjna. Książka Frankie Jochena Gutscha jest wyjątkowa pod wieloma względami i z pewnością pozostanie w pamięci każdego, kto po nią sięgnie.

Przede wszystkim, sposób prowadzenia narracji z perspektywy kota jest nie tylko oryginalny, ale także pełen ciepła i humoru. Dodaje to powieści niezwykłego uroku i oryginalności.

Jesteśmy świadkami budowania się wyjątkowej relacji między człowiekiem a zwierzęciem, która staje się dla obu bohaterów “małym sensem życia”. Frankie, choć jest półdzikim kotem, obdarzony jest głęboką refleksją oraz niezwykłą zdolnością do obserwacji ludzi i świata, który ich otacza. Jego spostrzeżenia dotyczące ludzkiej natury, relacji, szczęścia i smutku są przenikliwe i często prowadzą do wielu przemyśleń.

Refleksja i humor: kocie mądrości z książki Frankie

Książka Frankie jest napisana lekkim, przyjaznym stylu, co sprawia, że czyta się ją z ogromną przyjemnością. Mimo, że tematyka może wydawać się ciężka, Autor zdołał wprowadzić wiele momentów, które wywołują uśmiech na twarzy czytelnika. Wartość tej opowieści tkwi również w tym, że pokazuje, jak ważne w życiu są małe radości, przyjaźń i obecność kogoś, kto nas rozumie. 

Mimo że książka może wydawać się idealna dla miłośników kotów, w rzeczywistości jest uniwersalna i z pewnością przemówi do każdego czytelnika. To książka, która porusza, wzrusza i bawi, często wszystko naraz. 

Książka “Frankie” – lekcja szczęścia od półdzikiego kota

Książka Frankie jest dowodem na to, że szczęście można znaleźć tam, gdzie się go najmniej spodziewamy, i często przychodzi ono do nas na czterech łapach. To powieść, którą z pewnością warto przeczytać i do której warto wrócić. Znajduje ona miejsce na półce z książkami, które “polecam jak nie wiem co!”. Nie tylko kociarzom 🙂 


Wydawca: Wydawnictwo Otwarte – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: powieść obyczajowa

Premiera: 11.10.2023.


Recenzje książek, które mogą Cię zainteresować:

“Kilometr zerowy: droga do szczęścia” – Maud Ankaoua. Recenzja

“Kocia kawiarnia” – Anna Sólyom. Książka dla kociarzy

“Bezmiłość” – Marek Zychla. Skomplikowana i emocjonalna podróż

“Motyl” – Lisa Genova. Recenzja powieści o chorobie Alzheimera

Dodaj komentarz