“Florystki” – Alicja Sinicka. Recenzja thrillera psychologicznego
Alicja Sinicka: "Florystki"

“Florystki” – Alicja Sinicka. Recenzja thrillera psychologicznego

Florystki to thriller psychologiczny, który od pierwszych stron wprawia czytelnika w konsternację. Alicja Sinicka doskonale połączyła akcję pełną zaskakujących wydarzeń z duszną i mroczną atmosferą.

Zaginięcie znanej florystki

Helena Bardo – właścicielka kwiaciarni Chloris – to bardzo utalentowana florystka. Pewnego dnia jej przyjaciółka przychodzi do pracy i zastaje w kwiaciarni bałagan oraz ślady krwi. 

Helena zniknęła bez śladu. Rozpoczynają się poszukiwania, które prowadzą do Zakopanego. Jaką tajemnicę skrywała kobieta?

Florystki – doskonale zaplanowany thriller

Wciągająca, niebanalna, klimatyczna – taka jest najnowsza książka Alicji Sinickiej. Chociaż punkt wyjścia całej historii przedstawionej w thrillerze Florystki wydaje się zwyczajny i niezbyt skomplikowany, to możecie być pewni, że ta książka taka nie jest. Już sam prolog wprawia w konsternację, był dla mnie nie do końca jasny (ale warto przeczytać go uważnie!). To była doskonała zapowiedź tego, co działo się później i w jaki sposób Alicja Sinicka to zrealizowała.

Florystki – fenomenalny thriller psychologiczny

Florystki to thriller, w którym Alicja Sinicka niejednokrotnie zaskakuje czytelnika. Wydarzenia nie idą przewidywalnym torem, ale wprawiają w osłupienie i często zbijają z tropu. Przy tym z każdą stroną coraz bardziej nasila się duszna, mroczna atmosfera tego thrillera. Trudno mieć jakiekolwiek podejrzenia tym bardziej, że Autorka pozwala czytelnikom poznać perspektywę dwóch najbliższych Helenie osób – jej męża Doriana i jedynej przyjaciółki – Soni.

A to wszystko przychodzi Alicji Sinickiej w naturalny sposób, bez udziwnień, sztuczności czy zabiegów, które miałyby na siłę zatrzymać uwagę odbiorcy. Wręcz przeciwnie – odniosłam wrażenie, że Autorka miała tę historię dobrze przemyślaną, a każdy szczegół został wcześniej zaplanowany. Przy tym styl był bardzo przyjemny w odbiorze. Z jednej strony wydarzenia zaskakiwały, akcja była ciekawa i angażująca, a z drugiej Autorka doskonale połączyła to z poczuciem osaczenia, niepewności i strachu bohaterów.

Florystki – Alicja Sinicka zachwyca 

Za mną już kilka książek Alicji Sinickiej i nigdy nie byłam do Autorki do końca przekonana – chociaż zawsze czymś mnie do siebie przyciągała. Jednak Florystki to rewelacyjny thriller psychologiczny, który zachwyca w każdym szczególe. 

Bezsprzecznie trafia do kategorii: “polecam jak nie wiem co!” 🙂


Wydawca: Wydawnictwo W.A.B. – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 8.03.2023.

Może Cię zainteresować:

“Uśpiona” Alicja Sinicka. Jawa czy sen? Thriller psychologiczny

“Ludzie z mgły” – Izabela Janiszewska. Recenzja thrillera psychologicznego

“Dobra żona” – Darby Kane. Recenzja thrillera psychologicznego

Dodaj komentarz