“Finlay Donovan nadchodzi” – Elle Cosimano. Pierwsza część serii
Elle Cosimano: "Finlay Donovan nadchodzi"

“Finlay Donovan nadchodzi” – Elle Cosimano. Pierwsza część serii

Finlay Donovan nadchodzi to pierwsza część cyklu książek Elle Cosimano. Ta zabawna komedia omyłek z zabójstwem w tle, mafią i przepychankami z byłym mężem jest świetną zapowiedzią serii. 

Przypadkowe przyjęcie zlecenia

Finlay Donovan to samotna matka dwójki maluchów i pisarka, o której prawie nikt nie słyszał. Mąż odszedł od niej już jakiś czas temu i próbuje przejąć opiekę nad dziećmi. 

Podczas spotkania ze swoją agentką omyłkowo zostaje uznana za płatną zabójczynię, a to rozpoczyna ciąg szalonych wydarzeń.

Finlay Donovan nadchodzi – wytchnienie od cięższych klimatów

Finlay Donovan nadchodzi to pierwsza część cyklu książek o autorce thrillerów. To świetna pozycja dla tych czytelników, którzy potrzebują wytchnienia od cięższych klimatów, ale chcą pozostać w kręgach zbrodni 🙂 Elle Cosimano rewelacyjnie spełniła te wymagania.

Już początek tej historii odpowiednio nastraja czytelnika. Nie minęło kilkanaście stron, a ja płakałam ze śmiechu. Później może nie było aż tak śmiesznie, ale Autorka utrzymała lekki, zabawny styl. 

Zlecenie zabójstwa, wątek mafijny, śledztwo, próba napisania książki, a przy tym dwójka małych dzieci i przepychanki z byłym mężem – oj dzieje się tutaj i nie ma miejsca na nudę. Na szczęście Elle Cosimano nie przesadziła z żadnym wątkiem, a humor nadawał tej książce odpowiedniej lekkości.

Finlay Donovan nadchodzi – książka na poprawę humoru

Intryga w powieści Finlay Donovan nadchodzi to tak naprawdę komedia omyłek, w której główne role grają autorka książek i niania jej dzieci. Dla kogoś, kto spodziewa się tu solidnie skonstruowanego śledztwa, książka może być rozczarowaniem. Zwłoki cuchną, ale nie aż tak bardzo. Nie zostawiają też śladów w samochodzie. Technicy może wiedzą, skąd pochodzi grudka ziemi, ale nie znajdą kłaczka z ubrania zabójcy ani odcisków butów. 

Ale nie o to w tej powieści chodzi – najważniejsza jest dobra zabawa i tego tu z pewnością nie zabraknie.

Finlay Donovan to postać, która spina całość. Czytelnik wybaczy jej wszystkie błędy i wady, bo bohaterka zapewni świetną rozrywkę. Żałuję, że nie była częściej przedstawiana w roli matki – dla mnie były to najlepsze fragmenty w całości.

Finlay Donovan nadchodzi – pierwsza część serii

Finlay Donovan nadchodzi to lekka i humorystyczna rozrywka, a przy tym z dobrze skonstruowaną i wciągającą fabułą. To świetny początek serii, a epilog zapowiada, że kontynuacja może być jeszcze ciekawsza i zabawniejsza.


Wydawca: Wydawnictwo MUZA SA – dziękuję za egzemplarz recenzencki

Kategoria: kryminał

Premiera: 10.08.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki na lato 2022. Co czytać w wakacje 2022?

Najlepsze książki – lipiec 2022. Moje Top 3

“Bardzo cichy rozwód” – Alek Rogoziński. Czy Warszawa jest na to gotowa?

Iwona Banach: “Do zakopania jeden trup”. Recenzja patronacka

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Grazyna st.

    Zapowiada się ciekawa seria. Dzięki za recenzję.

Dodaj komentarz