“Fall in love” – Marika Krajniewska. Najsłodsza historia tej jesieni?
Marika Krajniewska: "Fall in love"

“Fall in love” – Marika Krajniewska. Najsłodsza historia tej jesieni?

Urzeka ilością słodkich wypieków i aromatycznych herbat. Fall in love to otulająca jesienną atmosferą powieść, jednak nie można o niej powiedzieć, że kryje w sobie słodką historię.

Lalkarka i cukiernik

Jagoda jest lalkarką. Kocha swoją pracę i jest w niej świetna. Co innego w domu w życiu prywatnym – ono doświadczyło ją trudnym związkiem.

Adam to wychowanek domu dziecka. W dorosłym życiu w końcu znalazł swoje miejsce i zajęcie, które kocha – otworzył własną cukiernię. Zaintrygowany przypadkowo poznaną Jagodą odważył się zapukać do jej drzwi i przynieść w prezencie jeden ze swoich wypieków.

Fall in love – słodka książka na jesień?

To, ile słodyczy zaserwowała Marika Krajniewska w powieści Fall in love sprawia, że można przytyć od samego czytania, jednak nie jest to w żadnym stopniu związane z historią bohaterów.

Fall in love to historia dwójki rozbitków, których życie nie oszczędzało. Adam – doświadczony przez pobyty w rodzinach zastępczych sam musiał dojść do tego, czym jest dom. Jagoda to ofiara przemocy domowej. Autorka z wyczuciem pokazała jakie – poza siniakami – skutki wywołała sytuacja bohaterki: brak wiary we własne możliwości czy zamknięcie się w sobie. Przy tym Marika Krajniewska ciekawie poprowadziła tę bohaterkę pokazując jej powolne wychodzenie ze skorupy. 

Fall in love – co poza słodkościami?

Fall in love to książka, w której jest całe mnóstwo słodkich wypieków i aromatycznych herbat. Marika Krajniewska nadała im duże znaczenie dla fabuły, jednak to, na co ja zwróciłam uwagę kwestie związane z uważnością czy medytacją. Są one istotne szczególnie dla Adama, który będąc całe życie zdanym tylko na siebie często musi uporządkować własne myśli.

Powieść ma mnóstwo zalet, a historia spory potencjał, jednak czegoś tu zabrakło. Nie było praktycznie żadnej akcji, a wszystko opierało się na przemianie, jaka zachodziła w Jagodzie i pieczeniu ciast przez Adama. Żałuję też, że było tak mało pani Iwaszkiewicz i Mariaszki, które nadają historii energii i humoru. Mam też dylemat w kwestii Zosi – córki przemocowego ojca – jej nagłej przemiany i skutków, jakie sytuacja na niej wywarła.

Fall in love – otulająca jesienna książka

Nie powiedziałabym, że Fall in love to najsłodsza historia tej jesieni. Jest tu sporo doświadczenia przez los, ale też odkrywania swoich możliwości. Książka może bardziej gorzka, jednak przy tym prawdziwie otulająca jesienną atmosferą.


Wydawca: Wydawnictwo Kobiece

Kategoria: powieść obyczajowa

Premiera: 28.09.2022.

Książkę Fall in love przeczytałam w ramach współpracy z księgarnią TaniaKsiążka.pl

Inne bestsellery znajdziecie na TaniaKsiazka.pl


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #70

“Warkocz spleciony z kwiatów” – Agnieszka Krawczyk. Pierwszy tom serii “Leśne Ustronie”

“Naszyjnik z jarzębiny” – Patrycja Żurek. Książka na jesień – recenzja patronacka

“Porzucona córka” – Donatella Di Pietrantonio. Historia, o której nie można zapomnieć

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Grazyna

    Fajna i słodka recenzja. Nabrałam apetytu…

Dodaj komentarz