Emily Stone: “Jak zawsze w grudniu”. Książka świąteczna pełna emocji
Emily Stone: "Jak zawsze w grudniu"

Emily Stone: “Jak zawsze w grudniu”. Książka świąteczna pełna emocji

Jak zawsze w grudniu Emily Stone to książka świąteczna, która wywoła w czytelniczce niejedną emocję. Warto mieć obok siebie chusteczki 🙂

Jak zawsze w grudniu – pechowe (?) Święta

Josie Morgan w Wigilię 20 lat temu straciła rodziców. Dlatego Święta jej nie cieszą, a tym bardziej, że tegoroczne ma spędzić samotnie. 

Max Carter w drodze do Nowego Jorku utknął w Londynie. Oboje nie spodziewali się, że najbliższe dni spędzą razem, a pożegnanie zmieni całe ich życie.

Książka świąteczna, która jest i smutna, i zabawna

Jak zawsze w grudniu nie jest książką świąteczną lekką i przyjemną. Czyta się ją – owszem – z przyjemnością, ale Emily Stone nie usłała życia bohaterów różami. Josie została doświadczona przez życie i do tej pory nie potrafi pogodzić się ze stratą. Ona i Max szukają swojego celu w życiu. Połączyła ich groteskowa kolizja, a rozdzieliło nagłe bolesne dla obojga rozstanie.

Lektura nie nudzi, a pozwala czytelnikowi zaangażować się w fabułę. Autorka perfekcyjnie potrafiła oddać zarówno smutne, jak i zabawne sytuacje. W książce zaskakuje akcja, miejsca, a w szczególności zakończenie. 

Warto zwrócić uwagę na opisy: Londynu, Nowego Jorku, Edynburga, a przede wszystkim świątecznej atmosfery. Emily Stone pozwala czytelniczkom zobaczyć piękne dekoracje, poczuć zapachy, smaki, a nawet temperaturę.

Jak zawsze w grudniu – książka świąteczna pełna emocji

Jak zawsze w grudniu jest bardzo przemyślaną historią. Autorka sprawnie prowadzi przez najważniejsze momenty z roku życia Josie i Maxa. Jeżeli sytuacje, które opisuje są zabawne – można śmiać się z całej duszy. Jeżeli ma być wzruszająco czy smutno – to łzy mogą lać się strumieniami. Emily Stone wyraża w słowach żałobę swojej bohaterki, jej zagubienie i strach przed zmianami w życiu. 

Jak zawsze w grudniu – książka świąteczna, która łamie serce?

Zdecydowanie! Niejedna chusteczka może się przydać podczas lektury Jak zawsze w grudniu. Ta książka świąteczna opowiada o żałobie, próbie pogodzenia się ze stratą i znalezienia swojego miejsca w świecie. Zachęca do refleksji i pozwala wciąż na nowo przeżywać tę historię.


Wydawca: Wydawnictwo Słowne – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: powieść obyczajowa

Premiera: 27.10.2021.


Może Cię zainteresować:

Książkowa lista przebojów notowanie #42 – najlepsze książki w Polsce i USA

Najlepsze książki 2020 roku według “The New York Times”

Iwona Banach: “Królowa Śniegu nie żyje”. Świąteczna komedia kryminalna (recenzja patronacka)

Roni Loren: “Ty i cała reszta”. Nie tylko lekka i zabawna

Dodaj komentarz