“Echo Man” – Sam Holland. Recenzja thrillera
Sam Holland: "Echo Man"

“Echo Man” – Sam Holland. Recenzja thrillera

Thriller przez wielkie T. Mocny, bezkompromisowy i brutalny. Aż trudno uwierzyć, że Echo Man to debiut Sam Holland!

Naśladowca

Na terenie całej Anglii dochodzi do makabrycznych zbrodni. Śledczy odkrywają, że zabójca naśladuje działania najbardziej bezwzględnych morderców. Nie popełnia jednak żadnego błędu, który pozwoliłby go ująć.

Echo Man – thriller z półki “najlepsze”

Są thrillery i Thrillery. Echo Man Sam Holland zdecydowanie należy do tej drugiej kategorii – aż trudno uwierzyć, że to debiut!

Seryjny zabójca, który powiela zbrodnie sprzed lat? Wydaje się, że to już było, będzie nudne i niczym nie zaskoczy. Nie tym razem – Sam Holland od początku chwyci czytelnika w swoje sidła i będzie mocno trzymała do momentu, aż ten nie dotrze do ostatniej strony.

Echo Man – thriller, który nie oszczędza czytelnika

Od pierwszych stron Echo Man przeraża swoją kategorycznością w opisie najgorszych zbrodni. Autorka nie oszczędza czytelnika, a dekapitacja to tylko delikatny wstęp do tego, co wydarzy się później. Gdy śledczy dotrą do zbrodni z innych części kraju spotkamy się z okrucieństwem, które trudno pojąć. A jednak: Sam Holland fenomenalnie połączyła opis tortur z emocjami ofiar i przerażeniem śledczych, którzy nie potrafią rozwikłać zagadki.

Echo Man – był też minus

Fabuła tego thrilera dla mnie w żadnym stopniu nie była przewidywalna. Po wielu w ostatnim czasie przeczytanych książkach z tego gatunku, tym razem wreszcie spotkałam się z czymś, za czym tęskniłam: plot twisty były genialnie wplecione, przerzucanie podejrzeń kazało nieustannie myśleć o tej lekturze, a dobrze skonstruowani bohaterowie idealnie zgrali się z całością.

Minusem jest epilog – po tempie, jakie zapewnił Echo Man na koniec ten wydawał się już niepotrzebny. Ostatnia kropka mogłaby paść wcześniej, a wrażenie z lektury zdaje się, że pozostałoby atrakcyjniejsze.

Echo Man – debiut Sam Holland

Jeżeli szukacie thrillera, który zapewni moc wrażeń, nieprzespaną noc i totalne oderwanie się od rzeczywistości – to właśnie Echo Man Sam Holland może się sprawdzić. Dla mnie majstersztyk – szczerze polecam!


Wydawca: Muza SA

Kategoria: thriller

Premiera: 27.04.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki na Ebookpoint.pl. Sprawdź akcję Zaczytani 2023

Najlepsze książki – grudzień 2022. Moje Top 3

“Gra” – Sara Antczak. Zaskakujący thriller psychologiczny

“Konwersja” – Piotr Rogoża. Przerażająco prawdopodobna historia

Dodaj komentarz