“Dziewczyna ze słonecznikiem” – Aleksandra Rak. Idealna książka na jesień
Aleksandra Rak: "Dziewczyna ze słonecznikiem"

“Dziewczyna ze słonecznikiem” – Aleksandra Rak. Idealna książka na jesień

Dziewczyna ze słonecznikiem Aleksandry Rak to książka pełna kolorów jesieni, aromatycznej herbaty i oczywiście słoneczników. Została uznana za najlepszą książkę na lato, ja jednak twierdzę, że znacznie lepiej sprawdzi się właśnie teraz, kiedy jesień jest już coraz bliżej.

Jesień pełna kolorów

Łucja pracuje w domu kultury, gdzie prowadzi zajęcia artystyczne. Chciała w nie zaangażować znanego malarza, jednak na zajęciach pojawił się jego syn Kacper ze swoim przyjacielem Boniem, z którym dziewczyna zaczyna się spotykać. W tym czasie bliżej też poznaje Kacpra, który wychowywany przez apodyktycznego ojca cierpi na depresję.

Dziewczyna ze słonecznikiem – idealna książka na jesień

W plebiscycie organizowanym przez serwis Granice.pl powieść Dziewczyna ze słonecznikiem została uznana przez czytelników za najlepszą książkę na lato. Dla mnie to jednak książka idealna na teraz – kiedy powoli żegnamy się z wakacjami. Ta powieść ma w sobie mnóstwo tego, co w jesieni najlepsze. Jest w niej mnóstwo jesiennych kolorów, ciepłych swetrów, świeczek, aromatycznej kawy, herbaty czy gorącej czekolady. Są też spacery w chłodniejsze wieczory, jesienne owoce i kwiaty. Aleksandra Rak w tej powieści oddała wszystko to, za co sama kocham jesień i ułatwiła mi pożegnanie z latem 🙂

Dziewczyna ze słonecznikiem – książka na jesień pełna pasji

Dziewczyna ze słonecznikiem pomimo optymistycznej okładki, nie jest do końca lekką historią. Jest w niej gorycz życia pod dyktando apodyktycznego ojca, depresja i trudność w odnalezieniu swojego miejsca na świecie. Są też rodzinne tajemnice, zawiedzione nadzieje i walka o samego siebie.

Ale powieść Aleksandry Rak to także historia pełna ciepła, nadziei i pasji. Jej bohaterowie żyją tym, co kochają robić, odnajdują w tym radość życia. Są też przedstawieni bardzo naturalnie, bez koloryzowania: każdy z nich wyróżnia się czymś dobrym, jednak mają też bardzo konkretne wady.

Jedyny zarzut, jaki mam wobec tej książki, to jej korekta, która tutaj zwyczajnie leżała.

Dziewczyna ze słonecznikiem – dobra do herbaty

Pomimo trudnych tematów Autorka nadała tej książce lekkość i czyta się ją bardzo sprawnie. Dziewczyna ze słonecznikiem to powieść idealna, by złapać trochę oddechu, a w najbliższym czasie doskonale sprawdzi się przy malinowej herbacie z pomarańczą i goździkami 😉

Książkę możecie zamówić m.in. tutaj.


Wydawca: Wydawnictwo Dragon – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: powieść obyczajowa

Premiera: 15.06.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – lipiec 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #68

“Duchy kurhanów” – Magdalena Wala. Powieść historyczna o prawach kobiet

“Moje życie przed tobą” – Anna Ziobro. Najlepsza książka na lato

Ten post ma jeden komentarz

  1. Grazyna

    Ciągle w planach zdobycia ta książka. Recenzja super.

Dodaj komentarz