“Dziewczyna z Siódmej Alei” – Natasha Lester. Recenzja powieści z wojną w tle
Natasha Lester: "Dziewczyna z Siódmej Alei"

“Dziewczyna z Siódmej Alei” – Natasha Lester. Recenzja powieści z wojną w tle

Dziewczyna z Siódmej Alei Natashy Lester to powieść, która przekracza granice kontynentów i czasów. Świat wielkiej mody, miłość i tajemnice rodzinne – idealna dla fanów wielowarstwowych, pasjonujących historii.

Paryż i Nowy Jork

Paryż, 1940 rok. Estella, młoda krawcowa, ma szansę uciec z Francji do USA. Wyrusza w podróż z jedną walizką i maszyną do szycia. Marzy, by w Nowym Jorku zająć się modą.

Nowy Jork, 2015 rok. Fabienne Bisette zjawia się na Gali MET, gdzie odbywa się wystawa prac jej babci. Kobieta odkrywa, że historia jej rodziny to historia pełna tajemnic.

Dziewczyna z Siódmej Alei – pasjonująca od pierwszych stron

Dziewczyna z Siódmej Alei to wielowarstwowa historia, która skrywa w sobie naprawdę dużo: bogate tło historyczne, mnóstwo emocji i ciekawe postaci. Natasha Lester gwarantuje mnogość wątków, dzięki czemu książka ciekawi od pierwszych do ostatnich stron. Autorka pozwala w pełni zanurzyć się w pasjonujące życie swoich bohaterów, przenosi nas w ich wyjątkowy świat i sprawia, że żyjemy tymi historiami przez całą lekturę.

Dziewczyna z Siódmej Alei – kiedy moda to więcej niż ubiór

Dziewczyna z Siódmej Alei to książka, która przekracza granice kontynentów i czasów. Australia, Europa, Ameryka Północna. Historie z początków XX wieku, czasów wojny i współczesne. Bohaterowie ze środowisk robotniczych i wyższych klas społecznych. Natasha Lester nie pozwala na nudę i łączy wszystko poprzez bohaterów oraz ich nieprawdopodobne losy.

Niemniej, momentami miałam poczucie, że wątków jest za dużo. Nie to, że się w nich gubiłam, ale każdy z nich wydawał się niezwykle istotny. Bo mamy tu dążenie do spełnienia marzeń, świat wielkiej mody, tajemniczą historię rodzinną, wątek związany ze szpiegostwem, wątek miłosny… Jest tego naprawdę sporo.

Jestem przy tym zachwycona, jak Natasha Lester pokazuje modę i wielką pasję Estelle. Ubiór staje się tu czymś znacznie ważniejszym, niż tylko okryciem. Jest sztuką, na którą nakładają się materiał, detale i ogrom pracy. Zresztą zobaczcie sobie w internecie kreacje Babe Paley z “Vogue’a” – postaci historycznej, która jest obecna w tej książce. Pomimo lat wciąż cieszą one oko i wprawiają w zachwyt.

Dziewczyna z Siódmej Alei – więcej niż książka z wojną w tle

Dziewczyna z Siódmej Alei to książka, która z pewnością przypadnie do gustu wielbicielom wielowarstwowych powieści. Jestem pełna podziwu wobec Autorki, która pozwoliła mi zanurzyć się w świat wielkiej mody i wyjątkowych historii mających poparcie w autentycznych wydarzeniach.


Wydawca: Wydawnictwo Kobiece – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: powieść obyczajowa

Premiera: 22.05.2024.


Recenzje książek, które mogą Cię zainteresować:

“Iskry jak gwiazdy” – Nadia Hashimi. Poruszający obraz traumy – recenzja

Georgia Kaufmann: “Krawcowa z Paryża”. Fascynująca od pierwszych stron

Santa Montefiore: “Sonata o niezapominajce”. Więcej niż historia miłosna

Dodaj komentarz