Bartosz Szczygielski: “Dolina cieni”. Thriller pełen zawrotnej akcji

Bartosz Szczygielski: “Dolina cieni”. Thriller pełen zawrotnej akcji

Dolina cieni Bartosza Szczygielskiego to gratka dla tych czytelników, którzy szukają porządnego thrillera z wartką akcją i zaskakującymi wydarzeniami. Finałowy plot twist i kapitalny styl Autora to dopełnienie rewelacyjnej fabuły.

Nowe życie

Piętnaście lat wcześniej Tomasz Rach wziął udział w wypadku samochodowym. Oficjalnie zginął, jednak rzekoma śmierć pozwoliła mu zniknąć i rozpocząć nowe życie. Wprawdzie żyje w ukryciu, ale spokojnie. Intratne zlecenie rozpoczyna szereg wydarzeń, które doprowadzą go do spotkania z przeszłością.

Dolina cieni – dla fanów thrillerów pełnych akcji

Dolina cieni to wyjątkowa historia dla fanów wartkiej akcji i niespodziewanych zdarzeń. Bartosz Szczygielski wykorzystał to, o czym niejeden z czytelników pewnie by marzył: umożliwił swojemu bohaterowi rozpoczęcie życia na nowo. To stało się doskonałym punktem wyjścia dla emocjonującej fabuły.

Ta historia ani na chwilę nie pozwoliła o sobie zapomnieć. Autor przez cały czas jest w stanie utrzymać odbiorcę w napięciu. Bartosz Szczygielski zaserwował wiele zwrotów akcji, wątków i pełnokrwiste postaci. Można próbować odgadnąć, dokąd zaprowadzi swoich bohaterów, ale gwarantuję – takiego zakończenia czytelnik nie przewidzi. 

Dolina cieni to także świetnie wykreowani bohaterowie. Trudno ich ocenić jednoznacznie – na to pozwala dopiero zakończenie. Po drodze jednak Szczygielski nie miał dla nich litości: ilość okrucieństw, z jakimi się spotkali, zadanych im ran i trudnych sytuacji robi wrażenie.

Dolina cieni – kapitalny styl Bartosza Szczygielskiego

Jestem pod wrażeniem tego, jak w thrillerze Dolina cieni Autor wszystko skrupulatnie dopracował, trzymał się logiki wydarzeń oraz nie pozwolił na to, żeby czytelnik się nie pogubił. Ale poza tym jestem wielką fanką stylu Bartosza Szczygielskiego i jego poczucia humoru. Myślę, że wielu z jego czytelników niejednokrotnie uśmiechnie się podczas lektury. Jego styl jednak nie tylko rozbawi, ale nadaje charakteru głównemu bohaterowi oraz rozrzedza już dość gęstą atmosferę.

Dolina cieni – dobra rozrywka!

Fakt – Dolina cieni to mnogość wątków i niekoniecznie prawdopodobnych sytuacji. Jednak tu wszystko się zgadza, a dodatkowo książka jest świetną rozrywką. Muszę jednak przyznać, że poprzednim thrillerem Nie chcesz wiedzieć, Bartosz Szczygielski postawił sobie (i nie tylko sobie) poprzeczkę bardzo wysoko i jeszcze jej nie przeskoczył 🙂


Wydawca: Czwarta Strona Kryminału – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 9.02.2022.


Może Cię zainteresować:

The Goodreads Choice Awards 2021 – oto najlepsze książki z wybranych kategorii

Książkowa lista przebojów #52 – najlepsze książki w Polsce i USA

Bartosz Szczygielski: “Nie chcesz wiedzieć”. Polski thriller dla wymagających

Marek Stelar: “Skrucha”. Klimatyczny i dopracowany polski kryminał

Dodaj komentarz