“Cokolwiek wybierzesz. Ukryta sieć” – Jakub Szamałek. Recenzja thrillera

“Cokolwiek wybierzesz. Ukryta sieć” – Jakub Szamałek. Recenzja thrillera

Na ile interesujecie się najnowszymi technologiami? Zastanawialiście się kiedyś, w którym miejscu kończy się nasza prywatność? Jakakolwiek byłaby odpowiedź, myślę że Cokolwiek wybierzesz. Ukryta sieć Jakuba Szamałka zrobi na Was duże wrażenie.

To tylko wypadek?

Na jednej z warszawskich ulic dochodzi do wypadku, w którym ginie Ryszard Buczek – znany prezenter telewizyjny. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna stracił panowanie nad kierownicą.

Julita Wójcicka, dziennikarka portalu plotkarskiego, przeglądając zdjęcia, trafia na trop, który mógłby świadczyć o nieprzypadkowości tego zdarzenia. Zaczyna prywatne śledztwo, komuś jednak bardzo zależy na tym, żeby porzuciła tę sprawę.

Cokolwiek wybierzesz. Ukryta sieć – thriller niezwykle aktualny

Jak bardzo nasze prywatne życie jest rzeczywiście naszą prywatną sprawą? Czy jesteśmy anonimowi? Nie od dziś wiadomo, że algorytmy nieustannie za nami podążają, często decydując nie tylko o tym, na co mamy ochotę, ale też o naszej wiedzy na temat sytuacji geopolitycznej.

I przyznam szczerze, że temat od kilku lat bardzo mnie intryguje, dlatego Cokolwiek wybierzesz. Ukryta sieć Jakuba Szamałka to thriller, który idealnie wpasował się w moje zainteresowania.

Cokolwiek wybierzesz. Ukryta sieć – thriller pełen napięcia

Podczas lektury Cokolwiek wybierzesz. Ukryta sieć ani przez moment nie czułam się znudzona. Akcja jest dynamiczna, zaskakująca i trzymająca w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. W miarę jak Julita odkrywa coraz więcej tajemnic związanych ze sprawą, czytelnik również zostaje wciągnięty w tę mroczną i nieprzewidywalną grę.

Jakub Szamałek, choć temat niewątpliwie jest skomplikowany, to cały czas utrzymywał moje zainteresowanie. Jego język jest niezwykle precyzyjny i obrazowy, co sprawiło, że z łatwością przeniosłam się w świat, który opisywał. Autor nieustannie podtrzymuje napięcie i gęstą atmosferę, która jest obecna od pierwszych stron aż do ostatniej.

Jakub Szamałek zachęca do refleksji

Jakub Szamałek nie tylko oferuje czytelnikowi wyśmienity thriller, ale też daje do myślenia. Wirtualny świat przeniknął do naszego życia. Janek –  bohater zajmujący się pracą w systemach sieciowych, jednym słowem opisał to, co wiemy o sieci i jaką mamy świadomość zagrożeń. 

Cokolwiek wybierzesz. Ukryta sieć to dopracowana, niezwykle aktualna i wciągająca historia. I warto się dowiedzieć, co o zabezpieczeniach, internecie i jego użytkownikach sądzi Janek 🙂


Wydawca: Wydawnictwo W.A.B. – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 23.08.2023.


Recenzje thrillerów, które mogą Cię zainteresować:

“Dom obok” – Klaudia Muniak. Recenzja thrillera psychologicznego

“Nie to miejsce, nie ten czas” – Gillian McAllister. Thriller, który rozwala system

“Koniec jest początkiem” – Chris Whitaker. Recenzja thrillera

“Konsultantka” – Ruth Heald. Recenzja thrillera psychologicznego

Dodaj komentarz