“Bezimienna” – Lisa Regan. Druga część serii z Josie Quinn
Lisa Regan: "Bezimienna"

“Bezimienna” – Lisa Regan. Druga część serii z Josie Quinn

Bezimienna to druga część serii kryminałów z Josie Quinn. Lisa Regan po raz kolejny wciąga czytelników w lekturę, której trudno się oprzeć.

Zaginiony noworodek

Josie Quinn zostaje wezwana do mieszkania na obrzeżach Denton, gdzie zastaje przerażający widok: kobietę – ofiarę ciężkiego pobicia, która dopiero co urodziła dziecko. Walczy o życie, ale na miejscu nie ma noworodka. Niedługo potem znika narzeczony komendant Quinn. W jego domu znaleziono ślady krwi oraz kobietę, która próbuje uciec. Nie wie ona , kim jest ani jak znalazła się na miejscu porwania.

Bezimienna – kryminał z gatunku nieodkładalnych

Bezimienna to druga część serii kryminałów z Josie Quinn – młodej detektyw, która po ostatnim śledztwie straciła męża i szefa. Sama została komendantem policji. To kryminał z gatunku nieodkładalnych i takich, które wyjątkowo cenię. I na pewno o wiele, wiele lepszy od pierwszej części.

Czytelnik od samego początku zostaje wciągnięty w wartką akcję, która ani na moment nie zwolni – może jedynie przyspieszyć. Podczas lektury czułam, że Autorka dobrze przemyślała całą fabułę i chociaż było w niej dużo wątków, mnóstwo szczegółów i nazwisk, to ani na moment nie czułam się zagubiona. 

Bezimienna – kryminał ze śledztwem na pierwszym planie

Fabuła kryminału Bezimienna ściśle łączyła się z życiem osobistym Josie Quinn – ofiarą pobicia jest kobieta, z którą bohaterkę zdradzał mąż, a zaginął jej obecny narzeczony. Kolejne odkrycia są dla Quinn coraz bardziej bolesne. Czuć było emocje i zmęczenie Josie oraz to, jak skutecznie potrafiła oddzielić rolę narzeczonej i komendanta policji. Jest przy tym pewna siebie, zaangażowana i efektywna. 

Taka konstrukcja bohaterki miała ogromny wpływ na to, jak czytało się książkę – nie jak powieść obyczajową, ale rasowy kryminał, gdzie śledztwo staje na pierwszym miejscu. To, że było związane z życiem głównej bohaterki stanowiło dodatkowy atut.

Seria kryminalna z Josie Quinn

Kryminał Lisy Regan Bezimienna czyta się bardzo sprawnie. Książka jest napisana w przystępnym stylu, rozdziały nie są długie i często kończą się zaskakująco. Nie powiem, żeby rozwiązanie mnie usatysfakcjonowało, bo nie do końca są dla mnie zrozumiałe motywy sprawcy.

Bezimienna – kryminał dla fanów gatunku

Trzeba jednak przyznać, że Bezimienna Lisy Regan to jeden z lepszych kryminałów, jakie miałam ostatnio czytać i z pewnością usatysfakcjonuje fanów gatunku. Polecam!


Wydawca: Wydawnictwo Dolnośląskie – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: kryminał

Premiera: 9.11.2022.

Cykl kryminałów Lisy Regan z Josie Quinn – kolejność

  1. Znikające dziewczyny
  2. Bezimienna
  3. Grób matki

Może Cię zainteresować:

“Wszyscy kłamią” – Camilla Grebe. Recenzja szwedzkiego kryminału

“Wiatrołomy” – Robert Małecki. Pierwsza część nowej serii kryminałów

“Decyzja” – Piotr Kościelny. Wstrząsający thriller kryminalny

Dodaj komentarz