Bestsellery Empiku 2020. Sprawdź, jakie książki były najchętniej kupowane w 2020 roku

Bestsellery Empiku 2020. Sprawdź, jakie książki były najchętniej kupowane w 2020 roku

Jakie były najczęściej wybierane filmy, książki i płyty w 2020 roku? Ocenili to klienci Empiku. Najlepiej odbierani i najpopularniejsi artyści i twórcy ubiegłego roku odebrali wczoraj statuetki Bestsellery Empiku 2020.

Finałowa Gala Bestsellery Empiku 2020

9 lutego podczas finałowej Gali przyznano Nagrody za najlepsze książki, muzykę i filmy. Kto był nominowany do Nagrody? Przeczytaj tutaj.

Ze względów bezpieczeństwa wydarzenie odbyło się bez udziału publiczności. Po raz drugi wyróżniono także najbardziej obiecujących artystów. O wyborze zadecydowało jury złożone z ekspertów i uznanych artystów.

Najlepsze książki 2020 roku

Literatura piękna – Katarzyna Nosowska Powrót z Bambuko, Wielka Litera

Książka w słodko-gorzkim klimacie. Nosowska daje otuchy, sieje wątpliwości, tropi absurdy. W obecnych czasach ma takie same dylematy, jak wszyscy. Autorka pokazuje jak podchodzić do nich z dystansem.

Literatura obyczajowa –  Abby Jimenez, To tylko przyjaciel, Wydawnictwo Muza S.A.

To wzruszająca i zabawna komedia romantyczna. Kristen Peterson to niezależna kobieta, która wszystko poświęca przyjaciołom i prężnie rozwijającej się firmie. Jej chłopak robi karierę na zagranicznych kontraktach, więc nie mają dla siebie czasu. Kirsten ma przejść operację, po której nie będzie mogła mieć dzieci. Zresztą nigdy o nich nie marzyła. Na ślubie przyjaciółki poznaje Josha – od razu nawiązuje się między nimi nić porozumienia. Wydawałoby się, że mogliby stworzyć związek, jednak jego priorytetem jest założenie rodziny.

Kryminał, sensacja, thriller – Zygmunt Miłoszewski, Kwestia ceny, Wydawnictwo W.A.B.

To thriller przygodowy. Bogdan Smuga i Zofia Lorentz wyruszają w podróż w poszukiwaniu zbiorów przywiezionych na początku XX wieku z Syberii przez Benedykta Czreskiego – badacza plemion syberyjskich. Według Smugi w zbiorach kryje się skarb, który może odmienić losy cywilizacji.

Literatura dla dzieci – Jeff Kinney: Totalna demolka. Dziennik cwaniaczka. Tom 14, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Kolejna część przygód George’a Heffleya. Tym razem w życiu cwaniaczka zagościły kłopoty w postaci remontu. Wszystko idzie źle do tego stopnia, że grozi to ucieczką z miasta pod zmienionym nazwiskiem.

Audiobook – Fucking Bornholm, Oryginalny Serial Audio Empik Go według scenariusza Filipa Kasperaszka i Anny Kazejak; w rolach głównych: Michał Czernecki, Olga Kalicka, Leszek Lichota i Magdalena Różczka

To historia o kryzysach w związku. Dwie pozornie szczęśliwe pary wyjeżdżają razem na majówkę. Między ich dziećmi dochodzi do dramatycznych wydarzeń, które powodują ważne zmiany. Obie pary muszą sobie poradzić z kryzysem.

Odkrycie Empiku – Literatura: Igor Jarek: Halny, Nisza

Autor w swoim zbiorze opowiadań portretuje mieszkańców Nowej Huty. Bohaterami są gangsterzy, dilerzy narkotyków, muzycy, którzy są po wyroku za spowodowanie śmiertelnych wypadków samochodowych.

Źródło: Empik.com

Ten post ma 3 komentarzy

Dodaj komentarz