“Będę twoim bodyguardem” – Katherine Center. Książka na lato – recenzja
Katherine Center: "Będę twoim bodyguardem"

“Będę twoim bodyguardem” – Katherine Center. Książka na lato – recenzja

Szukacie lekkiej, niewymagającej książki na lato? Choć powieść Będę twoim bodyguardem Katherin Center nie jest wolna od wad, to świetnie sprawdzi się na urlopowe lenistwo.

Ochroniarka czy przedszkolanka?

Hannah Brooks pracuje jako specjalistka od ochrony osobistej, o co nikt by jej nie podejrzewał. Wygląda raczej jak przedszkolanka, ale potrafi zabić korkociągiem.

Właśnie otrzymała nowe zlecenie: ma chronić znanego aktora przed stalkerką i zamieszkać z nim na rodzinnym ranczu w Teksasie. Żeby rodzina nie dowiedziała się o zagrożeniu musi udawać jego dziewczynę.

Będę twoim bodyguardem – romans z motywem fake dating

Będę twoim bodyguardem Katherine Center to książka, o której trudno mi pisać. Bo. Z jednej strony to lekka, przyjemna powieść – książka na lato jak znalazł. Z drugiej: okładkowe obiecanki to cacanki, a irytacja niejednokrotnie towarzyszyła tej lekturze.

Książka wciąga już od pierwszych stron: sympatyczna bohaterka, trudne rozstanie, wyzwanie zawodowe. Wszystko dzieje się szybko, cały czas podtrzymując uwagę czytelnika. Z kolei umiejscowienie akcji na teksańskim ranczu, blisko rzeki Brazos, nadaje historii ciekawego klimatu. Nie bez znaczenia jest też wątek sensacyjny, tajemnica głównego bohatera i jego konflikt z bratem, które nadają powieści charakteru.

Będę twoim bodyguardem – zabawna książka na lato?

Ale czy bawi? No mnie niekoniecznie. Może w książce Będę twoim bodyguardem były jakieś zabawne sytuacje, dialogi, ale ich moc nie przedarła się przez pancerz, którym jest obudowana blisko 40-letnia czytelniczka. Podobnie pancerzowi nie dały rady niektóre elementy konstrukcji fabularnej w tym np. ekspresowe zauroczenie czy powaga, z jaką traktowano całe przedsięwzięcie ochrony aktora przed stalkerką. No i konstrukcja głównej bohaterki: może niektóre jej elementy miały rozbawić – dla mnie były bliskie absurdu.

Będę twoim bodyguardem – idealna książka na urlop!

Będę twoim bodyguardem to książka trochę jak bajka, niewymagająca i lekka. Z lekturą idealnie trafiłam w moment, więc też czytałam ją z przyjemnością: pozwoliła oderwać się od rzeczywistości i pomimo wad zapewniła rozrywkę godną urlopowego lenistwa.


Wydawca: Wydawnictwo Muza – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: romans

Premiera: 28.06,2023.


Książki na lato, które mogą Cię zainteresować:

“Każde kolejne lato” – Carley Fortune. Wakacyjny comfort read

“To nie może się udać” – Abby Jimenez. Bajkowa historia na gorszy czas

“Ludzie, których spotykamy na wakacjach” – Emily Henry. Recenzja książki na wakacje

“Zagubiona pszczoła” – Patrycja Żurek. Recenzja patronacka

Dodaj komentarz