“Asymetria” – Bartosz Szczygielski. Pierwsza część nowej serii
Bartosz Szczygielski: "Asymetria"

“Asymetria” – Bartosz Szczygielski. Pierwsza część nowej serii

Jak to dobrze, że Asymetria jest początkiem serii! Bartosz Szczygielski w swoim nowym thrillerze serwuje prawdziwy roller coaster, po którym tylko czekam na więcej.

Wykrywacz kłamstw

Alicja Mort widzi więcej niż inni. Dostrzega każdy znak, który mówi o prawdziwych odczuciach jej rozmówcy.

Jej pierwsze śledztwo nie było proste – o zamordowanie dziewczynki zostaje oskarżona matka. Wiele lat później Alicja nie pracuje już w policji. Jednak przeszłość się o nią upomina i kobieta musi wrócić do swojej pierwszej sprawy.

Asymetria – początek nowej serii Bartosza Szczygielskiego

Asymetria to początek nowej serii thrillerów Bartosza Szczygielskiego. Nasuwa mi się tu porównanie do pędzącej karuzeli – wskakujesz i już nie wyjdziesz, dopóki sam Autor o tym nie zdecyduje. 

Mamy tu śledztwo z tych, co to każdy szczegół ma znaczenie, a postacie są wykreowane z niewiarygodną precyzją. Główni bohaterowie? No, bez dwóch zdań, Bartosz Szczygielski wykonał kawał dobrej roboty, dając nam takich, obok których trudno przejść obojętnie. Ich wzajemne relacje to prawdziwy rollercoaster – raz w górę, raz w dół, ale zawsze z emocjami. I to one stanowią o sile tej historii.

Asymetria – świetny styl Bartosza Szczygielskiego

W Asymetrii główną rolę odgrywa wciągająca i wielowarstwowa intryga. Jednak Bartosz Szczygielski serwuje przy tym sporo dygresji, które niejednokrotnie odciągają od głównych wątków. W efekcie zaburzają tempo, a sama nieraz doszukiwałam się szczegółów, które ostatecznie nie miały znaczenia. Nie zmienia to faktu, że Autor pisze z taką swobodą, wyczuciem i humorem, że nawet te boczne ścieżki mają tu swój urok. Bo ma co ukrywać – od dawna jestem fanką stylu Bartosza Szczygielskiego!

Jeśli chodzi o finał, to przyznam szczerze – liczyłam na niespodziankę i dokładnie to otrzymałam. Autor zagrał na oczekiwaniach, serwując rozwiązanie, które jest zarówno świeże, jak i odpowiednio zaskakujące. Finał pozostawia po sobie smak, który sprawia, że od razu chcę więcej i czekam na kontynuację.

Asymetria – uczta czytelnicza dla fanów thrillerów

Podsumowując, Asymetria to kapitalny początek serii. Przy tej książce nie sposób się nudzić. Bartosz Szczygielski serwuje ucztę czytelniczą pełną zwrotów akcji, wyjątkowych postaci i żonglowania słowami. A wracając do porównania z karuzelą – czekam na kolejną turę tej jazdy bez trzymanki 🙂


Wydawca:  Czwarta Strona/ Czwarta Strona Kryminału – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 7.15.02.2024.


Recenzje książek, które mogą Cię zainteresować:

“Nieodwracalnie” – Bartosz Szczygielski. Recenzja polskiego thrillera

“Poszukiwacz zwłok” – Mieczysław Gorzka. Rewelacyjny polski kryminał! recenzja

“Czas śmierci” – Max Czornyj. Pierwsza część nowej serii kryminałów

“Splątanie” – Igor Brendygant. Recenzja polskiego thrillera

Dodaj komentarz